Strašně nudný článek o frustraci | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Strašně nudný článek o frustraci

Tentokrát se mnou nemusíte souhlasit - ale tvrdím, že všechno, co člověk dělá, přizpůsobuje tomu, aby dosáhnul uspokojení. Uspokojení duševního a v neposlední řadě i uspokojení fyzického. Jestliže se mne rozhodnete ukamenovat i za tvrzení, že altruismus prakticky neexistuje, protože funguje jen tehdy, je - li u daného jedince vyvážen zase jen odměnou - a to dobrým pocitem, prosím. Koneckonců, kdo jsi bez viny, hoď kamenem.
Člověk se rodí s určitou - a nemalou - řadou dispozic k a proti nejrůznějším věcem. Existují lidé popudliví či vznětliví, také ale flegmatici a peciválové, existují lidé tencí jak proutek a naopak tlusťoši zvící zápasníka Summo... Někdo rád vdolky a jiný zase holky. No a to nemluvím o těch, co mají rádi kluky... Svět, ve kterém pak člověk vyrůstá, u něj některé dispozice přirozenou cestou potlačuje a jiné naopak živí přiléváním oleje do ohně.

 
Celý život pak bojujeme sami se sebou, a naplňujeme svoje tužby - a jiné, které naplnit nechceme a nebo dokonce nemůžeme, potlačujeme.
Ne vždy se musí apriorně jednat o záležitost sexuální. Kluka, který chce mermomocí černého Jeepa (asi můj nejdražší fetiš - až ho budu mít, přijedu se ukázat...), nikdo nebude zrazovat od jeho představ, kde na to však sežene peníze, suď bůh. Některé záležitosti jsou spojeny se sexem až druhotně nebo třeba neznatelně - jako třeba najít si hezkou holku nebo se prostě jenom líbit, být lepší, obdivovanější... Dokonce se zdá, že se sexuální stránkou člověka, lépe řečeno s frustrací při jejím nenaplnění, souvisí mnohé v životě, včetně možné ranní hádky o místo v tramvaji.
Frustrace, což je vlastně patologický (závažný) pocit nenaplnění sebe sama a svých tužeb, se nedá pominout, a neměla by se odsouvat na vedlejší kolej, protože přiživovaná frustrace vede mnohdy k tragickým událostem, jako je rozpad rodiny, nemluvě o sem tam nějaké té vraždě. Chápejte to tak, že vše, co uvádím, jsou příklady, protože na výčet by pravděpodobně sotva stačil server, na který stránky ukládám. Možností léčení, spíše ale odstranění frustrace, je mnoho - od pohovoru s psychoterapeutem od zákroků medicínských (medikamenty pro odstranění depresí, které z frustrace nutně pocházejí) až po tak jednoduchou a běžnou záležitost, jako je naplnění toho, co si celou dobu tak odepíráme. Dovolená u moře, vlastní mobil, nové šaty, lepší zaměstnání... to všechno jsou věci, kterých se můžeme například zříkat - ať už kvůli jakémukoli důvodu - a přitom nás to velice zraňuje.
Samozřejmě jsou hranice, za které nelze zajít. Například frustruje - li nás fakt, že soused má pěknou dceru, zatímco vy ošklivého syna, budete se s tím buď muset vyrovnat (i za pomoci psychologa, jehož jsem již zmiňoval) a nebo si „urobiť děcko nové" a doufat, že se to povede. Těžko v tomto případě můžete ale odstranit objekt své frustrace, byť by to byl nový lak na sousedově autě, co stojí pod vašimi okny.
Jiná situace ale nastává, když k frustraci dochází kvůli psychickému nebo i fyzickému útlaku vaší osoby, byť by to byl jen slabý tlak. Časem se totiž zejména psychická frustrace nejenom sčítá, ale i násobí a bobtná. Jste - li dlouhodobě nespokojeni, přestáváte vnímat životní pozitiva a propadáte se do černě všedního hnusného života. Odtud se už jen velice těžko dostanete ven - a zrovna pobyt na psychiatrické klinice vám na životním optimismu rozhodně nepřidá. Doporučuji tento problém řešit, dokud je ještě čas.
Mimochodem - právě řada transvestů, jak nám společnost ráda říká, pociťuje neskonalou frustraci, kterou nemůže a nesmí nijak řešit. Přitom jakékoli řešení by neznamenalo žádné riziko pro společnost, která jím to - pro jistotu - neumožňuje.
Znuděni tak dlouhým článkem o ničem? Nedivím se, já bych jej už také znovu nečetl. Ale frustrace a deprese bývají mnohem horší, než tento článek.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace