Úchylná prasata ! | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Úchylná prasata !

Vlastně je dobře, že se na sklonku dvacátého století smí mluvit o sexu. Mám ale pocit, že v posledním roce se o něm mluví moc. Tak moc, že už těmi rozhovory skoro popíráme existenci lásky, i té vzájemně lidské, soužití, úcty, tolerance a dalších věcí, které pro styk s ostatními osobami používáme - a to i „in flagranti".
Nebudu dlouho chodit okolo horké kaše: vadí mi fakt, že medializace všech možných sexuálních úchylek a deliktů nespěje směrem ke zprostředkování poznání, ale k hrubé senzalizaci, strhnutí pozornosti diváků, čtenářů a posluchačů a jakési voyeristické a fetišistické vyžívání se ve věcech, o kterých normálně raději ani nemyslíme.

 
Setkal jsem se s poměrně ostrým názorem, že jsou transvestité, převlékající se do ženských šatů, nemocní. Bylo mi vmeteno do tváře, že „oni" jsou zvrhlá úchylná prasata, která jsou stejně nebezpečná, jako sexuálně motivovaní vrahové, násilníci a exhibicionisté, a patří je zavřít a vykastrovat. Podotýkám, že dotyčný, kterého samozřejmě neprozradím, přestože se teď určitě šíleně červená, netušil, že mezi ta „úchylná prasata" patřím.
Chtělo se mi zařvát. Uhodit. Zapálit dům. Vyskočit z okna. Když jsem si uvědomil, jak podivně postavené hodnoty dnešní společnost má. To ona je nemocná. Jinak by totiž napřed řešila problémy velké a potom malé a nedůležité. Vyřešila by například celkově blbou situaci v našem státě (politiku nenávidím!), řešila by mravnost lidí jako celku a miliony dalších veledůležitých věcí. Místo toho mi někdo vmete do tváře nejhorší urážky - aniž by se zajímal o to, čeho se tak moc bojí.
Existují společensky nebezpečné úchylky: pedofílie, zoofílie, exhibicionismus a znásilňování. Náš právní řád má na zblití směšné tresty pro vrahy. Ale pak existují úchylky, které jsou naprosto neškodné. Libuje - li si někdo v pěkném spodním prádle na své manželce, spadá do kategorie fetišistů, ale nikoho tím neohrožuje - maximálně omezuje manželku, která by raději nosila i při souloži vytahané zaprané kalhotky a jégrovky. A pak, uvědomme si to, existují takzvané úchylky, které ale úchylkami nejsou.
Sem, s vaším dovolením - a nebo bez něj - řadím právě a především transvestismus. Jestliže se opravdu dobře rozhlédnete okolo sebe, jste - li všímaví a alespoň ze třiceti procent objektivní, dojde vám, proč transvestitou nemůže být žena.
Vzhledem k uvolňující se morálce společnosti bych tedy přivítal, kdyby padla především ta dogmata, která jsou zbytečná, protože jejich zrušení nepřinese žádný negativní dopad na bezpečnost společnosti. Koneckonců, další články navazují na předchozí myšlenky. Čtěte je pomalu, cítím, že je to všechno velice složité.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace