Nejsme chlapi | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Nejsme chlapi

Když vypadáte jako holka, není vůbec problém vzít si na sebe cokoli a jít kamkoli, jestli vám ovšem nevadí nemístné návrhy hezkých či méně hezkých kluků. Co ale dělat v momentě, kdy jako holka ani zdaleka nevapadám a přitom chci také nosit dámskou módu? Pokusím se vám v následujícím článku navrhnout několik tipů, jak na to.
 
V prvé řadě musí každý před zrcadlem odhalit, co na jeho postavě "nesedí". Muži se fyziologicky od žen velice liší, a to hned v několika oblastech.
Tak například tvar obličeje, nejvíce brady, očnicových oblouků, úst a tváří. Vše tohle nemůžeme nijak zakrýt, ale je vhodné na tyto odlišnosti myslet při líčení, popřípadě při výběru paruky. Muži mívají vyšší čelo, které je potřeba zakrýt. Jste - li ale natolik odlišní, že nebudete nikdy uspokojivě vypadat žensky, nesnažte se o to. Oholte se, a jestliže opravdu toužíte po líčení, naneste pudr, popřípadě velmi jemné neznatelné líčení. Husté obočí si nechte odborně zastřihnout.
Dalším kamenem úrazu jsou ramena, krk a hruď. Mohutná, široká ramena samozřejmě nesnášejí ramenní vycpávky. Zajímavé ale je, že nesmíte použít ani šaty či košilku nebo halenku na ramínka. Ramena zpravidla zakrývejte, nejlépe budou vypadat s dlouhým rukávem. Krk míváme, pánové, kratší. Proto některé typy ozdob, límců či halenek nebudou vypadat stejně dobře, jako na ženách. Například úzký šátek na širokém krku nepůsobí zase až tak žensky, jak bychom si přáli. U hrudi se nebudu zastavovat dlouho - jen to nepřehánějte s vycpávkami.
Jestliže máte bříško, budete se muset poohlédnout po módě pro plnoštíhlé nebo nějaké to kilečko shodit. Úzké boky njlépe nasimulujete nějakým korsetem - například zeštíhlovacím pásem, který před časem prodával TELESHOPPING. Koneckonců, mají pásy i pro muže, tak co.
Nohy jsou, pánové, dalším kamenem úrazu. Kdo z nás má nohy jako panenka? Lze jen závidět. Jestliže ale máte svá chlupatá tlustá xka, nakupte sukně po kotníky, kalhoty po paty a zapomeňte na krátké šaty. Pokud je váš problém jenom v chlupech, a nemůžete dovolit si je shodit, nakupte pár neprůhledných punčocháčů. Dvoumetrový chlap nebude kupovat třiceticentimetrové podpatky, nevypadalo by to hezky.
Obecně používejme raději střídmé byrvy. Letošní móda nám vychází vstříc - ještě nikdy v životě nebyla černá tak na řadě jako letos. Můžete rafinovaně použít i proužkované věci - ale pozor: svislé proužky rozšiřují a vykreslují hlavně nežádoucí obliny, zatímco vodorovné proužky odvádějí pozornost

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace