Zdravý rozum...? | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Zdravý rozum...?

Snad jen setrvačně a pro úplnost reaguji na stránky www.zdravyrozum.cz. Stránky dvou křesťanských aktivistů, pana Kvapilíka a pana Šojdra, kterým bůhvíproč vadí zejména a právě homosexuálové (člověk by čekal, že na stránkách s doménou zdravyrozum najde komentáře politických kroků našich pohlavárů nebo neutěšené situace v naší společnosti z hlediska soužití menšin, hospodářské a politické migrace a podobně...), vytvořili poměrně nepřehledné a podivně vypadající stránky, které se hemží odkazy a odskoky tam a zpět a hned zase jinam, a ventilují svou nespokojenost a odpor k homosexuálům.
Moje tendence vyjádřit se k těmto stránkám má odůvodnění v jednom aspektu stránek zdravyrozum. Mám totiž odůvodněný pocit, že autoři do homosexuální škatulky zařadili šmahem v podstatě všechny homosexuály, bisexuály, ale také transsexuály a transvestity, a možná ještě další nevinné skupinky lidí, prosazujících například... dlouhé vlasy či široké kalhoty, nevím... Na druhé straně se mi ale nechce polemizovat s tvrzeními, které - v konečném důsledku - omezují osobní, občanskou a konečně i lidskou svobodu, je jich hodně, neucelená (autoři pravděpodobně vyblili na stránky cokoli je napadlo - a podle toho také struktura stránek vypadá).

 
Tvůrci stránek se opírají o Bibli jako základní autoritu a o tvrzení apoštolů či jiných „přispěvatelů" Bible i církve samé. Bez ohledu na přehmaty, kterých se církev svatá za tu dobu její nepopiratelné a popsané historie dopustila. Mimo to jaksi zapomněli, že Bible je kniha, která se dá vyložit těmi nejrůznějšími způsoby, což historie prokázala již nespočetněkrát.
A pro mne nejzábavnější je jejich polemizování s názorem jakéhosi mně sympatického šikulky, že jestliže Bůh chce homosexuální jedince, spolu s jejich projevy, trestat, proč je tedy stvořil. Nechali se nachytat a nepřímo potvrdili, že buď se plete - dle jejich výkladu Mojžíš (s jasnou narážkou na fyzickou likvidaci = sprostou vraždu homosexuálů), a nebo, což je mnohem otřesnější, je Bůh omylný, a pak je tedy otřeseno jedno ze základních dogmat církve svaté.
Co mne na stránkách zdravyrozum.cz otravuje asi nejvíc, je fakt, že místo snahy o jakékoli zdůvodnění vlastních (a mnohdy velice subjektivních) názorů se autoři odvolávají na jakési „americké autority" (které mám jako obyčejný český člověk s německými, polskými a slovenskými sousedy na háku), a stádně se přidávají ke stádu - zfanatizovaných? - věřících... První argument jejich normálnosti - tedy fakt, že mají rodinu a syny - mne napřed rozesmál, ale potom jsem si uvědomil nebezpečnost této argumentace. Své syny může mít totiž i heterosexuální vrah, sadista, ale také profesionální podvodník, jakým je vůdce nějaké sekty, tak podobné náboženství, na které se autoři odvolávají.
Rozhořčení autorů proti registrovanému partnerství homosexuálních jedinců docela chápu, myslím si, že se okolo tohoto tématu namluvilo a napsalo již dost - a přece si neodpustím jednu poznámku: Pan Kvapilík a pan Šojdr asi chyběli v momentě, kdy zástupci homosexuálů navrhovali, jak by měl systém registrovaného partnerství fungovat, stejně tak, jako nejsou schopni pochopit fakt, že jestliže spolu dva lidé dobrovolně, rádi a věrně žijí, je nesmysl, aby se nemohli například navštěvovat v nemocnici... Ale je toho mnohem, mnohem víc...
Místo zbytečného rozmělňování těchto... odpadků?... raději celou věc uzavřu takovou humornou perličkou: na jednom z nepřehledných míst struktury stránek zdravyrozum.cz najdete jakési FAQ. Posledním příspěvkem - promiňte, ale cituji - jehovisti zasraný, chcípněte, ne chcípněte dvakrát, nezapomeňte mi zase někoho poslat domu, rozbiju mu držku - se oba pánové od své iniciativy distancovali.
A tak mám pocit, že nejdůležitější je být moudrý. Z moudrosti totiž může pramenit i dobro, zatímco z hlouposti se to jaksi nedaří, i při nejlepší vůli. A jestli si pánové myslí, že k moudrosti dojdou přečtením a vlastním (nedejbože ještě cizím) výkladem Bible, rád bych je upozornil, že mohou pochybit. Skutečnou moudrost člověk získá studiem celého Světa a Vesmíru, všech lidiček, kultur a nálad. Pochopením toho, že všichni mají právo na svoje sebeurčení, a pokud vyloženě neškodí ostatním, pak mají právo se svobodně vyjadřovat. Toť vše.
Dobrá zpráva je, že se oba pánové rozhodli ve stránkách pokračovat, protože, jak napsali, "mají i jiné starosti". A kdyby svoje výtvory smazali, snad by nikdo nic nepoznal...

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace