trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


 • Úvodník


  Úvodník | transgender.cz Hezký Nový rok! Tak se to podařilo! Změnili jsme datum, počítače nám fungují dál, ani se nestala žádná katastrofa (ani ta přirozená, jako například odpálení raket s jadernými hlavicemi v důsledku problému Y2K, sázel bych na Rusko, a dokonce ani ta nadpřirozená, jako obrovská přírodní katastrofa a nebo příchod Spasitele a zničení zbytku světa.
  Určitě si kladete otázku, jaký bude ten nový rok. Bude lepší? Zlepší se naše hospodářská a společenská situace? Nebo bude horší? Čím dál víc o tom přemýšlím, mám pocit, že ten nový rok bude stejný. Bude záležet jen na tom, jak na věci budeme nahlížet, a jak se budeme chovat k okolí. A bude samozřejmě záležet na tom, jak se okolí bude chovat k nám, což ale nemůžeme ovlivnit.
  Máme však jedinečnou možnost: použít rok 2000, který je pro valnou většinu lidí obrovským fetišem (viz článek Fetiš jako součást života), jako důvod k tomu, abychom do třetího tisíciletí, které začíná právě za rok, vstoupili s čistým svědomím toho, že jste udělali maimum dobrého pro okolí i pro sebe. Pak nebudete mít obavu z případného "Božího soudu".
 • Být TV není snadná záležitost


  Být TV není snadná záležitost | transgender.cz Odhlédneme - li od jednoho či dvou převlečení, které člověk mužského pohlaví podnikne například z recese nebo kvůli sázce, znamená pro zbytek transvestitů převlékání skrývaný, nicméně životní styl. Mnoho článků už bylo napsáno na téma sexualizace převlékání, a proto nechci mlátit prázdnou slámu, nicméně právě postoj společnosti, která nás ze svého zdravého jádra - těžko říci proč - vyčleňuje, znamená stále ještě nutnost skrývání. To samozřejmě blokuje vznik a rozvoj TV stylu, který máme tolik zapotřebí. Co to ale znamená, budovat tento styl? Snad největším problémem - vůči okolí - je náš nový vzhled. Bude neskonale obtížné se proměnit - ze dne na den - v osobu s jinou vizáží, s jiným stylem. Největším problémem - vůči nám - bude právě reakce a přijetí zbytku světa, a včlenění se do normálního života, bude - li to možné vůbec.
 • Pokračujeme!


  Promiňte mi chvilkovou slabost, kdy jsem sepsal článek o tom, že není šance zaujmout a přesvědčit veřejnost. Doufám, že tomu tak není, protože jinak je zbytečná každá chvíle, která je věnovaná tvorbě tohoto časopisu. V časopise TV scéna jsem se dočetl jednu velice zajímavou věc: autor*ka Vlasta rozdělila naše hnutí na čtyři proudy: první jako čistě sexuální, který v převlékání nalézá sexuální uspokojení. Tito lidé se převlékají doma, v soukromí, a nepotřebují to roztahovat na veřejnost. Koneckonců, kdo potřebuje na ulici chodit vzrušený? Druhý proud TV vyznává převlékání jako svůj životní styl. Ten je velice obtížně nebo vůbec nerealizovatelný, a tento časopis bojuje za jeho mravní „legalizaci". Třetí proud je skupina lidí, bojující mezi tím, co by nosit měla a co smí. Čtvrtou a poslední skupinou jsou podle Vlasty CrossDresseři. Nepodařilo se mi ale pochopit, v čem tato skupina spočívá. Pravděpodobně to budou lidé, kteří se převlékají doma, ve strachu před společností a jejím názorem, a neuvažují o tom, že by tak kdy vyšli mezi lidi.
 • Horoskop


  Jestliže jste byli v neděli 15.listopadu doma a koukali večer na televizi, mohli jste zavadit o Uhlířův Horoskop. Zvláštní na něm tentokrát bylo to, že mezi hosty byli i tři transvestité a sexuolog, který vše okomentoval. Dobrá zpráva je, že transvestité vystupovali velice sebevědomě a co se Cher týče, byla naprosto skvělá a k nerozeznání od originálu; s těma zbylýma dvěma to bylo horší. Dobrá zpráva je, že se chovali jako normální lidé a publikum je - celkem vstřícně - přijalo. Dobrá zpráva je, že vystopili v pořadu, který se sexem apriory rozhodně nezabývá.
 • Fetiš jako součást života


  Fetiš jako součást života | transgender.cz Je zajímavé, jak se fetiše nejrůznějšího zaměření přesouvají do sféry sexuálních úchylek, aniž si uvědomíme, že fetiš používá každý člověk ve svém každodenním životě, aniž by si ho uvědomil. Teprve v momentě, kdy si jej uvědomí a nebo jej prožívá natolik silně, že si toho okolí všimne, začne být sám sobě podezřelý. Snad nejdůležitější je pochopit, že ať se již transvestité převlékají kvůli životnímu stylu, sexuálnímu uspokojení nebo kvůli recesi či experimentu, jsou - spíše než cokoli jiného - právě fetišisty.
 • Znovu na začátek...


  Znovu na začátek... | transgender.cz Dám vám zapravdu, že travesty styl oblékání nemá šanci prosadit se u všech, kterým by se podobný styl oblékání líbil, a to hlavně kvůli reakci okolí, to znamená především zaměstnavatele a rodiny, na kterých jsme víceméně každý závislý. Přesto ale nemusíte házet flintu do žita - příležitostí přiblížit se ideálu je poměrně dost. Především se začněte stranit pánských střihů a součástek oblečení. Mnoho jsem toho již napsal o unisexu: v podstatě je to jen přetvořená pánská móda - ale řada unisexových věcí může nést prvky ženské róby. Vybírejte si pro své oblékání zásadně unisex, a dle potřeby a možností se odchylujte k dámskému.
 • Od unisexu k ženské vizáži


  Od unisexu k ženské vizáži | transgender.cz Pomineme - li naši snahu o důstojné oblékání na veřejnosti, můžeme se zaměřit a zahledět ještě jedním směrem, tím, který provozuje a prosazuje většina TV jedinců - a to ke kompletní ženské vizáži. Samozřejmě jsem si vědom toho, že na toto téma bylo napsáno velmi mnoho článků, ale pokusím se na něj nahlédnout poněkud netradičně - alespoň co se tohoto časopisu týče.
 • Transvestité jako módní proud


  Už dlouho jsem nespecifikoval a neupřesnil směr, kterým se ubírám, dlouho jsem nedefinoval, co chci. Zdá se, že se o naší komunitě za toho tři čtvrtě roku, co funguje časopis, ledaskdo dozvěděl. Samozřejmě, že to byla zásluha hlavně médií a podniků, kde vystupovali lidé na travesty show. Těm je potřeba poděkovat nejvíce, za to, že nesli svou kůži na trh.


 

Další články

Navigace