trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


 • Úvodník


  Úvodník | transgender.cz Listopad mám v povědomí jako chladný měsíc, a proto vám tentokrát servíruji nezvykle tlusté číslo. Přestože je Listopad chladný, o provozu stránek "Do Gatěk!" se to říci nedá. Ruch tu panuje čilý (dokonce jsme se vyšvihnuli na špičku ve vyhledávači seznam.cz), a to je velice dobře, protože nám opravdu chybí místo, kde bychom se scházeli a také nacházeli. Když se tímto místem stane tento časopis, bude to pro mne ta největší odměna. A ráj nastane, až zaneseme do společnosti semínko pochybnosti o tom, jestli jsme sexuální devianti. Jestliže mi chcete pomoci, děkuji.
 • Tip na měsíc Listopad


  Tip na měsíc Listopad | transgender.cz Na chladný měsíc listopad mám jednu z velice zajímavých a přitom nositelných záležitostí: saténové kalhoty. Jestliže jste "příliš konzervativní", sáhněte po černé barvě; málokdo pozná, že na sobě máte dámskou záležitost. Kalhoty mají rovný střih, a doporučuji brát takovou velikost, aby i na stehnech byly malinko volné - nejsou to šponky. Výborně se nosí K dostání na některých stáncích za cenu do tisíce korun; větší čísla (až do čísla 44) objednávejte ze zimního katalogu QUELLE. Stránka 6., kalhoty pouze v královské modré, cena 2.195,-Kč. Svetr 1.095,-Kč
 • Dobrá zpráva!


  Dobrá zpráva! | transgender.cz Už jsme spolu diskutovali o tom, že se do pánské módy dostává velmi mnoho ženských vlivů. Je to ostatně pochopitelné, protože ženská móda znásilňuje mužskou již od konce minulého století. Ale teprve teď jsem našel i dvě fotografie, které přikládám.
 • Špatná zpráva!


  Špatná zpráva! | transgender.cz řes to všechno, co jsem na vás vychrlil v dobré zprávě, se na nás společnost zatím dívá jako na sexuální devianty. Je to ostatně proto, že kromě tohoto časopisu nikdo netvrdí a nepřesvědčuje naše "normální" kolegy o opaku. Objevil jsem velice zajímavý názor. Mluvme chvíli o samotném sexu. Před rokem 1989 se nepovažovaly za normální vztahy mezi dvěma ženami nebo dvěma muži, a naprosto chlípné byly tzv. orgie, to znamená dva páry nebo skupina. To se ale zlomilo. Zlomil to příchod periodik, zabývajících se reklamou a soukromými seznamovacími inzeráty. Objevily se rubriky "ona hledá ji", "on hledá jeho" a "více jak 1 hledají..." - a to vše se lidem předložilo k nahlédnutí. Samozřejmě, že ta pravá "zdravá" společnost tyto inzeráty nečetla... (nebo že by přece jenom lidé nakoukli pod pokličku? Na ty úchylné devianty?), ale jenom existence něčeho, popsání toho stavu, o kterém se pro jistotu mlčelo, mělo za následek, že tyto aktivity nejenom nebereme nijak katastroficky, ale mnozí lidé se tím přímo chlubí. Do módy ostatně přichází jistá výjimečnost, ke které bohužel naše převlékání (zatím) nepatří.
 • První převlečení


  Protože jsem si dal za úkol mimo jiné pomáhat těm, kteří se teprve hledají a začínají, a protože mám pocit dluhu, nabízím vám tento článek, obsahující několik rad pro první převlečení. Představuji si modelovou situaci: kroužek výpočetní techniky, osamělý počítač v potemnělém koutě učebny, u něj nakrátko střižený dvanáctiletý kluk v džínách a tričku. Na počítači září vyhledávač SEZNAM.CZ a do kolonky jsou vpisovány písmena t...r...a...n...s...v...
 • Dárečky na Vánoce


  Zavedl jsem na stránky počítadlo. Konečně se mi podařilo najít takové, které mi vyhovuje svým komfortem a množstvím informací, které o přístupech poskytuje. Proto jej také každý měsíc resetuji, aby bylo jasno, kolik lidí navštívilo to které číslo, a vy také víte, kolikátí jste se připojili.
 • Transvestita?


  Blázen by neměl přesvědčit svého terapeuta o tom, že je normální. Známe ale spoustu případů, kde to vypadá, jako by blázni terapeuty přesvědčili o tom, že ani oni sami nejsou normální. Tato úvodní věta rozhodně nesměřuje k očerňování čtenářů z "normální" společnosti, ale i když na druhé straně... Kluk co trhal mouchám křídla a kočky věšel za ocas mi přijde mnohem více zvrácený než ten, který si hrál nebo hraje na holčičku...
 • Chlapi ... muži ... kluci ... holky


  Chlapi ... muži ... kluci ... holky | transgender.cz Když už nás společnost odhodila na svůj okraj, můžeme celkem svobodně uvažovat o tom, jací jsme. Z publikovaného internetového materiálu přebírám: Holandští a belgičtí sexuologové v letech 1994 a 1995 předložili 500 transsexuálů a transvestitů dotazník s cca 1200 otázkami, a zjistili že: 1) v každém člověku je zastoupena jak ženská, tak mužská identita. Záleží tedy jen na tom, co převáží. 2) "porucha identity" může mít tyto formy: * nechuť být mužem, * nechuť být ženou, * dotyčný se necítí být mužem, * dotyčný se necítí být ženou.
 • Tip na šaty, které nezevšední


  Tip na šaty, které nezevšední | transgender.cz Kupovat si dnes kvalitní oblečení vyjde na poměrně veliké peníze. A tak, než se stačíte vybavit byť jen jedním skutečně použitelným kostýmkem, šaty, nebo co to rádi nosíte, a než se najde příležitost, kde to užít, vystavujete se nebezpečí, že už šaty budou z módy venku. A čekat dvacet let, než se tam zase vrátí, mi nepřipadá až tak moc praktické. Výhodu mají ti, kteří se rozhodli převlékat se jen doma, ale většina z nás se chce sem tam objevit na nějaké akci. Předjímat současný vývoj módy na rok dopředu je velmi obtížné, na dva roky nemyslitelné. Jak si ale opatřit něco, co mi vydrží i třeba tři sezóny, aby se vyplatilo do toho investovat?
 • Tip na nákup


  Tip na nákup | transgender.cz Jste li z Brna, máte - li dostatek peněz a chuť si něco koupit, mám pro vás tip na nákup. V Brně byl 14. října otevřen megalomanský nákupní a zábavní komplex Olympia Centrum. Spojením s hypermarketem Hypernova tak vznikla jedinečná možnost, jak se ztratit mezi tisíci lidmi a přitom si polehoučku obhlédnout hadříčky a třeba i nakoupit něco pro své druhé já.


 

Další články

Navigace