Tip na šaty, které nezevšední | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Tip na šaty, které nezevšední

Kupovat si dnes kvalitní oblečení vyjde na poměrně veliké peníze. A tak, než se stačíte vybavit byť jen jedním skutečně použitelným kostýmkem, šaty, nebo co to rádi nosíte, a než se najde příležitost, kde to užít, vystavujete se nebezpečí, že už šaty budou z módy venku. A čekat dvacet let, než se tam zase vrátí, mi nepřipadá až tak moc praktické. Výhodu mají ti, kteří se rozhodli převlékat se jen doma, ale většina z nás se chce sem tam objevit na nějaké akci. Předjímat současný vývoj módy na rok dopředu je velmi obtížné, na dva roky nemyslitelné. Jak si ale opatřit něco, co mi vydrží i třeba tři sezóny, aby se vyplatilo do toho investovat?
 
Řešením je historický kostým. Opravdu se vám nemůže stát, že zastará - to už se stalo. Můžete si vybrat přesně dobu, která se vám líbí - protože všechny styly tu už jednou byly. Bude možná trochu problém sehnat kvalitní předlohu pro to, co budete chtít. Malý tip: zajděte si na pár hradů, zámků nebo galerií, určitě něco najdete.
Moje doba je doba šněrovaček, korzetů, dlouhých vleček, spodniček, krásných šatů ve velké toaletě. Doba 18 a 19.století. Jste-li podobného ražení, prvním krokem bude nechat si ušít, popřípadě koupit někde odpovídající korzet. Měl by být z kvalitního materiálu, jednak proto, aby dlouho vydržel, druhak proto, abyste v něm dlouho vydrželi vy. Taková srandička vás ale přijde na 2.000,- - 6.500,- Kč. To ovšem zase až tak nevadí, protože než si našetříte na další součástku, můžete jej nosit pod jakékoli vaše současné dámské oblečení. Pak si dobře rozmyslete, jaké chcete boty. Máte - li možnost, kupte si je v normálním obchodě. Jestliže máte stejně obrovitou nohu, jako já, nezbyde vám nic jiného, než si je nechat ušít na zakázku. Tady začíná cena na cca 3.000,- a končí v nedohlednu. No, a až se potom zotavíte z těchto finančních zásahů, odhodlejte se k pořízení vlastních šatů.
Připraví a ušije je pro vás několik velice prestižních salonů, o kterých přinesu několik informací v příštím čísle. Nemusíte se většinou obávat nepřiměřené nebo snad přímo odmítavé reakce, protože u těchto salonů šije většina profesionálních i výše postavených amaterských transvestitů.
Jednodušší šaty vás přijdou na 2.000,- Kč bez materiálu, za složitější a nákladnější se platí i 20.000,-Kč. Materiál je věc, na které se šetřit nevyplácí. Doba ušití je od čtrnácti dnů do jednoho měsíce. Za expresní šití se samozřejmě platí zvlášť, ale pak si šaty odnesete i za dva dny.
To ale znamená, že každý TV si musí najít velice lukrativní zaměstnání, popřípadě se stát velice dobře prosperujícím podnikatelem. Já nabízím ještě jednu možnost, jak přijít k dobrým šatům. Zkuste půjčovny. V nejnižší cenové relaci budou samozřejmě půjčovny kostýmů, v cenách od dvou stovek za kus. Nepříliš kvalitní kostýmy vám většinou budou malé a nebudou se hodit na prestižní akce. Máte - li na dvoudenní akci schováno na šaty dva až pět tisíc, zajděte si třeba do půjčovny svatebního oblečení. Tady se ale připravte na to, že se budou velice divit, v některé půjčovně vás mohou i odmítnout.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace