Transvestita? | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Transvestita?

Blázen by neměl přesvědčit svého terapeuta o tom, že je normální. Známe ale spoustu případů, kde to vypadá, jako by blázni terapeuty přesvědčili o tom, že ani oni sami nejsou normální. Tato úvodní věta rozhodně nesměřuje k očerňování čtenářů z "normální" společnosti, ale i když na druhé straně... Kluk co trhal mouchám křídla a kočky věšel za ocas mi přijde mnohem více zvrácený než ten, který si hrál nebo hraje na holčičku...
 
Prostě jsem jen chtěl naznačit, do jakého postavení ženu sebe - a pokud cítíte to, co píši, jako váš souhlasný názor - i vás. My se snažíme sdělit společnosti, která nás považuje za nemocné, minimálně duševně, že je všechno v pořádku a že je to ona, kdo bude muset přehodnotit svoje hodnotové žebříčky. Nemyslím, že to bude jednoduché, mám pochyby i o praktické proveditelnosti, ale celou svou duší doufám, že se to dříve nebo později podaří.
Protože jsem už dlouho nenapsal článek pro čtenáře z "druhé strany barikády", tento článek by to měl alespoň zčásti napravit.
Volně přejímám ze všeho, co jsem četl v odborném tisku, na Internetových stránkách i v různých "civilních" časopisech.
Na začátku zmiňovaný terapeut - ať už si pod tím slovem představíme psychiatra nebo sexuologa - má ve věci transvestitismu zdánlivě jasno. Přesto se věda dělí na minimálně dva proudy, kterými nás označuje: transvestity jako zženštilé muže, mající zálibu a sexuální ukojení v tom, že se snaží vypadat jako žena. Druhý pohled se snaží do transvestitismu zapojit ještě jeden pojem - fetišismus. To znamená mít sexuální potěšení či ukojení z doteku, sbírání a kontaktu s povětšinou kusy dámského prádla - i když fetišismus může být zaměřen v podstatě na cokoli - vojenské či jiné uniformy, zvířecí srst, pinpongové míčky... Račte svou fantazii pustit na plné obrátky.
Proč ne. Myslím si, že sexuální i nesexuální uspokojení může mít člověk kde z čeho. To ovšem neznamená, že každý, kdo podobnou rekvizitu používá, je jí samou sexuálně nebo nesexuálně stimulován. A tak mi připadá poměrně zvrácené, když společnost odsoudí moje sexuální choutky na vedlejší kolej a začne mnou opovrhovat jen proto, že jsem si na sebe vzal dlouhou sukni. Jím jako jiní, spím jako jiní, mám manželku, orientuji se výhradně na ženy, pohlaví mi vyhovuje, v sexu normálka. Tak kde je problém?
Tak. Teď se mi podařilo vymlátit dokonale prázdnou slámu. Těžko si dovedu představit, že tyto stránky najde někdo jiný, než člověk, který má o téma... hm, minimálně zvýšený zájem. Ale vzhledem k tomu, jak se mi na tématu podařilo "ulítnout", asi mě ten problém pořádně pálí. Chvilkama mám pocit, že pálí jen mě. Nikde na stránkách vás, transvestitů, jsem se nesetkal s tím, že byste protestovali proti svému zařazení. Spíše tam shledávám patřičnou chlípnost, kterou od nás společnost očekává. A tak mám pocit, že se mýlím, a že jsem opravdu bílá ovce a společnost transvestity právem odsuzuje. Zkuste mi napsat o tom, jak to je s vámi. Nebojte se mé indiskrétnosti.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace