Nepochopení pramení z neznalosti | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Nepochopení pramení z neznalosti

Navzdory všemu, co bylo na stránkách „Do Gatěk!" napsáno, není možno říci, že by naše komunita a její potřeby udělaly nějaký výrazný krok kupředu, směrem k informovanosti veřejnosti i nás samých. Porozhlédnul jsem se trochu po Internetu, a našel jsem stránky CD/TV sekce. Vím o nich už nějaký čas, a poměrně pravidelně je navštěvuji - ale bez většího úspěchu na získání nějaké valnější informace. I když stanovy, které tu můžete najít, hovoří jasně o informovanosti veřejnosti prostřednictvím médií a zdravotnických organizací. Velice pěkně se to čte, ale v praxi si nedovedu představit, jak by informovanost veřejnosti fungovala. Veřejnost sice může být informována o transvestitech, ale jen proto je mezi sebe nepřijme
 
Časopis „Do Gatěk!" si klade za cíl v podstatě to samé jako CD/TV sekce, ale neexistuje pro to žádné prohlášení. Zároveň si ale uvědomuji, že píšu a dělám časopis pro tři vrstvy lidí: pro informované transvestity nebo naše přívržence. Co jim ale mohu nabídnout nového a podnětného? Pro začínající lidičky, kteří z hrůzou zjistili, že ženské prádlo a oděvy mají svoje kouzlo. Mohu jim poradit do začátků, jak se chovat, kde se skrýt, kam jít, kde nakupovat - ale to k rozvoji naší komunity bude sotva stačit. A poslední skupinou je pak veliká masa lidí, kteří se na nás dívají jako na sexuální zvrhlíky. Pro ně časopis vznikal, přestože tuším, že se na časopis málokdo z nich podívá. Také pro „odbornou veřejnost", jako jsou psychiatři, sexuologové, sociologové... Ale řekněte sami - jak si najdou cestu k tomuto časopisu?
Zjistil jsem, že si čtenáře časopis našel. Tento týden jsme na první příčce ve vyhledávači Seznam.cz, kategorie transvest.. Jsem přesvědčen o tom, že většina z vás je stejně zaměřená, jako časopis sám, a tak rád vytvářím články na niterné témata naší komunity. Zároveň ale cítím potřebu dál pokračovat v průbojném pochodu směrem k proražení bariéry netolerance společnosti. Nicméně cítím, že je to boj s větrnými mlýny. Ani popravdě řečeno nevím, jestli neobhajuji nějaký vedlejší proud hnutí transvestismu (civilní transvestismus, který není tím pravým převlékáním za ženu, protože na ženy si nehrajeme). To, co jsem zatím viděl na osobních stránkách, mne přesvědčuje o tom, že se chcete scházet v podstatě potají, protože si zveřejnění svých tužeb a svého oblékání nedokážete nebo nechcete představit.
Ocitáme se v bludném kruhu. Všichni tvrdíme, že transvestismus nemá reálný základ, protože u žen je podobná věc naprosto samozřejmá, přesto jsme přesvědčeni o tom, že to, co děláme, se nemá, je škodlivé a zakázané... Existence medicínského pojmenování nás přesvědčuje o sexuální úchylce, kterou netrpíme, ale nedokážeme to říci nahlas, protože se zároveň za sebe stydíme. A to nepočítám přání našich blízkých, kteří se pravdu dozvěděli, ale příliš neslyšeli, a jenom opakují: hlavně ať se to nikdo nedozví....
Potřebovali bychom někoho, kdo by byl natolik silný, že by ho společnost nemohla ignorovat. AIDS (a to mluvíme o nemoci, vážení!) byl dlouhou dobu tabu, většinou se mu nasazovala maska feťáků, sexuálních deviantů, lidské spodiny. Když začali umírat lidé jako Freddie Mercury, konečně všichni pochopili, že se to týká všech, i „normálních" lidí.
Toto přirovnání je naprosto mimo mísu. Nemoc je jasná věc, je nebezpečná, můžete se jí za jistých okolností bránit. Styl oblékání, jakým je i transvestismus, je přirozenou věcí svobodného člověka, a pro mne nepochopitelně sklouzlo kamsi mimo.
Kdysi jsem použil přirovnání, že je stejný nesmysl spojovat se sexem oblékání do ženských šatů, jako s ním spojovat třeba postel.Dnes mne napadá mnohem lepší srovnání. Jako základ argumentu, proč je transvestismus sexuální úchylka, je poukazování faktu, že každý TV na stránkách přiznává erotickou inspiraci. Nebudu se pokoušet vyvracet tento názor poukazováním na rozdíl mezi příčinou a důsledkem v tomto složitém vztahu (i když nakonec si to přeci jen neodpustím), ale naznačím stejně zcestné a zdánlivě logické uvažování.
Fetišisté jsou lidé, kteří se - řekněmě inspirují - dotekem, sbíráním, pohledem či dokonce čichem předmětů, oděvů, bot či čeho všeho. Známe třeba fetišisty zaměřené na gumové oblečení, na latex, satén nebo krajku, proč ne... Protože tito lidé se oblékají do těchto součástek za účelem zpříjemnění si sexu, vyvoďme, že každá žena, která nosí krajkové prádlo, je fetišista. Každý, kdo nosí latexové doplňky nebo třeba sukni či kabátek, je fetišista. Sadomasochisté, a o tom není pochyb, používají různé atributy, jako obojky, kožené náramky, pouta, boty na vysokých podpatcích... Takže koho uvidíte se širším náhrdelníkem, koženým náramkem a nebo na vysokých podpatcích, je sadomasochista. No a každý učitel na základní škole musí být nutně pedofil, no ne?
Možná se mi opravdu stalo, že vás to nepřesvědčilo. I kdyby se ale několik transvestitů převlékalo výhradně za účelem uspokojení svých sexuálních tužeb, nelze to shrnout pod jedno označení a tomu vrazit nálepku úchylka. Teprve při pohledu na množství sexuálních úchylek nám totiž nutně musí dojít, že je to jen chabý pokus o rozdělení společnosti. Popsat lidskou psychiku totiž nebude tak jednoduché, jak to naznačují psychiatři. Kombinace submisivity s dominancí, mužského a ženského vlivu, osobní vkus, to všechno vytváří jedince - a podle toho se jedinec chová.
Je mnohem důležitější, aby se člověk řídil dobrou morálkou, pravidly slušného chování a zachováním své vlastní česti, než to, jakou sexuální či nesexuální orientaci má. Ale postavit na první místo požadavek, aby muž nenosil dámské věci, je naprosto idiotské, nepochopitelné, historicky nepodložené a alarmující, co se týče osobní svobody. Jaktože to takto nikdo necítí, je mi velikou záhadou.
Volám po charismatickém vůdci, který bude normální společností dostatečně uctívaný, aby jí mohl zasadit takovou ránu, že přijde v sukni a na vysokých podpatcích. Volám po setkáních, které nebudou uzavřeny pod pokličkou soukromí jakéhosi soukromého klubu, kde se setkáme s lidmi, kteří o nás toho tolik nevědí, a kde jim předvedeme, jak málo souvisí transvestismus se sexem.
Na druhou stranu mám ale obavu z toho, že když se takovýto vůdce objeví, rozdělí transvestity na několik táborů, protože se některým nebude zdát pravdivé to, že transvestismus není o sexuální úchylce. Koneckonců, sex je teď v módě, a tak se za sexuální úchylku stydíme méně, než za svou odlišnost v ostatních sférách, byť by to bylo právě oblékání. Ale nebude to žádná škoda, protože se transvestité nedokáží spojit do skupiny, která by dokázala říct, co chce.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace