trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


 • Úvodník


  Úvodník | transgender.cz Říjen je měsíc blízký zimě. Mám z dětství několik vzpomínek na jednotlivá roční období, které nejdou vymazat ničím jiným, ať už by to byl krásný zážitek z probarveného lesa ve Zlíně nebo jarní úsvit v Beskydech. Podzimním zážitkem je pálení listí, spolu s brzkým západem Slunce, to ticho okolo a lehoučký pocit stísněnosti. A zimním zážitkem pak jedna chumelenice, kdy jsem byl sám doma, seděl jsem na stole u topení a koukal z okna, které bylo v úrovni mého sedu, na to žluto venku, na tu prazvláštní barvu. Jsem přesvědčen, že i takovéto chvíle mne nutí přemýšlet o mém oblečení. V chladných dnech tíhnu ke svetrům ze žinylky, dlouhým, teplým sukním a punčocháčům, hebkým kožíškům a dlouhým šálám. A když to nevyjde, zachumlám se aspoň pod peřinu, pustím nějakou hudbu a sladce usnu. Je mi doma dobře. Jindy mám zase nutkání sednout do auta. To když je na zemi sníh a ještě pořád hustě sněží. Obleču se teple, v autě pustím na plný pecky topení a rádio a jedu tou bílou tmou... Mám zkrátka raději chladno než teploty přes dvacet sedm stupňů. S horkem nic neudělám, kdežto proti chladu mohu. Třeba i to, že zůstanu doma a nevystrčím nos, dívaje se na tu vlhkou studenou spoušť venku.
 • Obrázkový časopis


  Obrázkový časopis | transgender.cz S povděkem se dívám na rostoucí návštěvnost stránek Terrezy. Jsem rád, že přes mé kontroverzní názory si našel svoje čtenáře - a protože mezitím vzniká či již existuje spousta dalších materiálů na téma transvestitismu, cítím, že bych měl zase uhnout někam, kde jsou ještě bílá místa.
 • Můj syn je buzerant!


   Můj syn je buzerant! | transgender.cz Toto zvolání pravděpodobně ujede tomu správnému otci - chlapákovi, vracejícímu se z hospody, kde pobil hromadu vojáků u jednoho stolu, v momentě, když syna nachytá v koupelně v máminých večerních šatech se rtěnkou v ruce. Držme se stranou od faktického otcova pochybení, a starejme se o to, jak na takovou situaci reagovat, a to i v případě, že jsme v roli otce.
 • Kam se hezky obléci?


  Myslím, že u každého TV se časem objeví potřeba vyjít někam ven. Jsem všemi deseti pro, protože pokoutní převlékání doma, zamčen na dva západy - to už skoro svědčí o něčem nenormálním. To, že danou věc nespojujeme se sexem lze snad nejlépe dokazovat tím, že si vyjdeme ven, kde o sexu nemůže být řeč.
 • Tvoříme UNISEX NAOPAK


  Tvoříme UNISEX NAOPAK | transgender.cz Jste - li protřelejší a přitom chcete mermomocí chodit ven tak, jak je vám příjemné, zkuste si vytvořit styl, který je unisexem naopak. Pokusme se ale definovat unisex: je to v zásadě móda z období hnutí hippies; a v klasických materiálech se udává fakt, že muži neměli strach si obléci rozšířené kalhoty, pomalované květy. O tom, že ženy v té době nosily modifikací košilí, pánských sandálů a košil se samozřejmě nikdo necítí potřebu zmiňovat. Důležité ale je, že se oblečení přispůsobovalo mužnosti či ženskosti, to znamená, že muž ve zvonových kalhotech a rozhalence měl bujnou hřívu vlasů a husté vousy, protože nepotřeboval vypadat jako žena, a žena, která si vzala mužskou košili a kalhoty jinak pořád vypadala jako žena. Vzhledem k dobové politické situaci a vzhledem k tomu, že celé hnutí hippies bylo poměrně dost šílené, nikdo nehledal sexuální spojitosti. Snad kromě některých staromilců a buranů v tesilkách, kteří hippiekům říkali jednotně - buzeranti. A to bez ohledu na jejich sexuální orientaci.


 

Další články

Navigace