Tvoříme UNISEX NAOPAK | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Tvoříme UNISEX NAOPAK

Jste - li protřelejší a přitom chcete mermomocí chodit ven tak, jak je vám příjemné, zkuste si vytvořit styl, který je unisexem naopak. Pokusme se ale definovat unisex: je to v zásadě móda z období hnutí hippies; a v klasických materiálech se udává fakt, že muži neměli strach si obléci rozšířené kalhoty, pomalované květy. O tom, že ženy v té době nosily modifikací košilí, pánských sandálů a košil se samozřejmě nikdo necítí potřebu zmiňovat. Důležité ale je, že se oblečení přispůsobovalo mužnosti či ženskosti, to znamená, že muž ve zvonových kalhotech a rozhalence měl bujnou hřívu vlasů a husté vousy, protože nepotřeboval vypadat jako žena, a žena, která si vzala mužskou košili a kalhoty jinak pořád vypadala jako žena. Vzhledem k dobové politické situaci a vzhledem k tomu, že celé hnutí hippies bylo poměrně dost šílené, nikdo nehledal sexuální spojitosti. Snad kromě některých staromilců a buranů v tesilkách, kteří hippiekům říkali jednotně - buzeranti. A to bez ohledu na jejich sexuální orientaci.
 
Unisex naopak tedy bude tkvět v tom, že ačkoli půjde muž po ulici v dlouhé sukni a kabátku do pasu, nikdo nebude mít nejmenší pochyby o tom, že to muž je. Nebude používat líčení dámské, ale když, tak maximálně modifikované líčení pánské (tenká linka nad očima, řasy, popřípadě nevýrazná - studená, hnědá - rtěnka...) Čtu - li po sobě předchozích pár řádků, mám pocit, že to na „normální", „správně sexuálně orientované" čtenáře musí nutně činit obludný dojem. Přijměte proto mou fotografickou ukázku.

Připadá mi zajímavé polemizovat s některými názory zvenku naší komunity. Tak třeba celkový názor, že se nejedná o normální oblékání. Jednak kdyby se jednalo o běžnou část módy, nebudeme se na Internetu tak snažit zviditelňovat. Koneckonců ani nošení mobilních telefonů za pasem nepatřilo zrovna k normální záležitosti, stejně tak, jako se nepovažovalo u žen za normální nosit sukně nad kolena či ještě dříve odhalovat více těla, jako ručku či nožku... Nebylo ani normální, aby ženy nosili kalhoty. Podívejte se okolo sebe. Jde jen o to, kdo to začne, kdy se to strhne a jak dlouho to všechno bude trvat. A protože člověk je velice smrtelný, já chci, aby se to strhlo HNED.
Další názor o tom, že muž má být mužem. Proč ne. Ale klidně si může vzít teplý kožíšek, když mu je zima. A proč by si nevybral z patnácti možných střihů, deseti barev a třech typů? A je pánská móda tak pestrá, jako dámská? Ani omylem.
Zdá - li se vám nepřirozené, že si muž na sebe vezme podprsenku, aby patřičně vytvaroval svou postavu, připomínám fakt, že nejedna žena si obleče push-up podprsenku, aby přírodě trochu pomohla, o různých dalších silikonových vycpávkách raději ani nemlivím. Doba korsetů je zdánlivě ta tam, ale jen pár zasvěcených ví, že se zase vrací. Podpatky ženy nosí proto, aby byly vyšší. Paruky - to je u žen tak stará záležitost, jako lidstvo samo. Chci znát jediný důvod, proč by se to všechno nemělo mužů týkat. Jen proto, že jsou to muži? Něco provedli?
FILOZOFICKÉ OKÉNKO: Racionálně vzato, většina důvodů a důkazů proti TV, TS, nebo homosexuálům je nesmyslná, omezující a vychází hlavně z omezenosti a netolerance normální společnosti. Navíc nemá logický základ a jediný argument se smrskává na výrok, že to není normální. Takto argumentovat ale není normální. (Nesmyslnost poslední premisy je zde schválně. Stejně, jako nevyplývá, proč není takto argumentovat normální, není ani jasné, proč není normální chodit v ženských šatech. Každopádně veškerá argumetace proti nám se stáčí do elipsy: nemá se to dělat, protože to není normální, není to normální, protože je to sexuální úchylka a sexuální úchylka je to proto, že se to nemá dělat. Na ústupnosti naší menšiny založený psychický útlak.) KONEC FILOZOFICKÉHO OKÉNKA.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace