O sexuálním uspokojení | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


O sexuálním uspokojení

Zažitá, zakořeněná a neměnná představa o transvestitech, stejně jako o jiných úchylkách, je opřena o neoddiskutovatelnou doměnku, že TV se svým projevem, oblékáním a chováním čistě sexuálně realizují a ukájí. Mezi námi - ani se této představě nedivím, protože sami TV se na webových stránkách, představeních pro veřejnost či slezinách v klubech prezentují jako lidé na okraji, lidé provozující něco, za co se musí stydět, co nepatří na veřejnost. Ne náhodou se při rozhovorech s TV obejvuje jako jedna ze stěžejních otázek: co na to říkají vaši rodiče, partnerky, přátelé...
 
Tvrdím, že sexuální uspokojení neznamená cítit se dobře. Jestliže si žena nechá udělat plastiku nosu, protože ten její původní byl jako skoba, nemůžeme s jasným rozumem tvrdit, že tak jednala kvůli jakési úchylce. Jestliže se mi líbí rychlá jízda autem, také nebudu hledat nějaké cizí slovo, označující určitou sexuální úchylku. Naopak, jestliže si před milováním s mou nejdražší osobou umyji celé tělo a vezmu si to nejhezčí pyžamo, činím tak i kvůli tomu, abych se při sexu cítil příjemně, ale nikoli výhradně proto. A jestliže si to stejné pyžamo obleču, jdu do postele a usnu, každý, kdo bude v tu chvíli mluvit o sexuálním uspokojování, mi začne být podezřelý.
Základním kamenem mých pochyb o TV jako sexuální úchylce je fakt, že existuje pouze u mužů. Transvestita jako žena neexistuje. Co vlastně znamená fakt, že je muž transvestita? „Spatřuje zálibu v nošení ženských šatů, bot a doplňků, v ženském líčení; realizuje se napodobováním ženského chování a vydává se za ženu".
Rozhlédněme se kolem. Na lavičce sedí na krátko ostříhaná dívka, na sobě má obnošené chlapecké tričko, na nohou rifle a vojenské boty. Není nalíčená, v ruce drží cigaretu a její slovník si nezadá se slovníkem toho nejhrubšího dlaždiče. Není tohle transvestita naruby?
Jestliže ženy na sklonku minulého století získaly (či vybojovaly) si právo na nošení kalhot, jestliže v posledních letech přebraly základní součástky mužského šatníku, jako jsou boty, kalhoty, saka a kravaty, jestliže toto všechno je tolerováno, pokládáno za normální, správné a vkusné, požaduji jako svobodný člověk totéž. Nechci být diskriminován jen proto, že jsem se narodil jako muž. Samozřejmě, že jsou hranice, kam není radno chodit. Existuje vkus a nevkus. Ale je potřeba vytvořit alespoň nějaký vkus tam, kde naprosto chybí. A neexistence jakéhokoliv stylu TV, na kterou jsem narazil, mne přesvědčuje o tom, že je potřeba všemi prostředky společnosti oznámit, že TV jedinci existují, že se za to nestydí a chtějí takovou drobnost: svobodu projevu ve svém stylu a oblékání. Musejí si vytvořit svůj styl. Jinak zůstanou (a já s nimi, protože jsem také TV) pořád jenom jakousi houbou pod povrchem normální společnosti.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace