Homosexuálové a transsexuálové versus transvestité | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Homosexuálové a transsexuálové versus transvestité

Když píši tento článek, sedím ve vlaku z Ostravy do Brna a na kolenou držím notebook, zjišťuji jednu podstatnou věc: thezaurus (jazykový slovník na kontrolu pravopisu) vůbec nezná slovo transvestita. Homosexuála pozná okamžitě (těžko říct, zda v pejorativním slova smyslu, a nebo jej bere jako rovnoceného partnera), ale transvestita jako by neexistoval.
 
Začnu rouhačským tvrzením. Homosexuálové to mají jednodušší! Společnost celkem přesně ví, co to homosexualita je, jak se projevuje, jak naopak ne, všichni vědí, že od homosexuálů (ať jsou to v našich ústech buzeranti, homouši nebo jenom kamarádi) nemusejí čekat žádné nebezpečí. Jako skupina jsou jednoznačně vyčísleni, ví se, že je jich poměrně hodně a nějaká práva budou muset mít. Mluví se o nich v souvislosti se zákony v parlamentu, chtějí a požadují registrované partnerství na úrovni partnerství jejich normálních heterosexuálních přátel.
Transsexuálům naopak nezávidím. Thezaurus je také nezná, a přechod z mužské pozice do ženské může někdy velice pěkně poznamenat nejenom přátelské vztahy (o partnerských nemluvě), ale také už tak těžce zkoušenou psychiku jedince. Pořád ale vidím možnost přeměny jako uzákoněnou, navíc neoddiskutovatelnou a do jisté míry trvalou.
Transvestité jsou na tom z hlediska vnímání společnosti nejhůře. Nejenom, že pro většinu společnosti prakticky neexistují, protože jsou z 82% označování za homosexuály a 17% znalejších je automaticky přiřadí k transsexuálům. Také, pokud se nerozhodnou změnit svoje pohlaví, nemají celý život morální ani zákonné právo na svoje projevy.
A co vidím jako největší ostudu, je fakt, že jsou to pouze projevy ve stylu oblékání. Takovou malichernost by soudný člověk měl rozdýchat dříve, než například průběh posledních voleb. Proč to tak není, to mi ještě nikdo, ani odpůrce, ani příznivce TV nevysvětlil.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace