Tygří oči | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Tygří oči

Abychom nekončili tak smutně, mám pro vás nový módní typ. Barevné kontaktní čočky, které vás nejenom dokáží změnit k nepoznání, ale navíc jsou i velice, velice zajímavé. Vyrábějí se jak v modifikaci pro optické korekce vad oka, tak i pro zákazníky se zdravým okem. Můžeme je rozdělit na tři typy: první slouží k podpoření původní barvy oka; jestliže tedy máte pocit, že vaše oči nejsou tak modré, jak by bylo záhodno, lze je s jejich pomocí přibarvit. Druhý typ pak mění kompletně barvu oka. Je potřeba mít na paměti, že výsledná barva bude výsledkem i původní barvy oka, proto je zvláštní řada kontaktních čoček pro tmavší oči; tyto čočky silně kryjí. Posledním typem jsou pak čočky efektové. Pro zdravé oko je samozřejmě větší výběr, čočky s optickou korekcí jsou na objednávku. Můžete se tak na svět dívat očima kočky nebo na svého šéfa zamrkat očima hadíma. Mnou velice oblíbené jsou čočky s různými ornamenty; můžete tak nosit čočky, tvářící se jako objektivy kamery, můžete mít oči z tištěných spojů a nebo můžete mít oči plné peněz a dávat to najevo značkami dolarů v duhovce. Ceny čoček začínají od 1500,-Kč za jeden pár, ale u efektových čoček se pohybují už okolo 2.500,- za jednu, to znamená 5.000,- Kč za pár. Jsou k dispozici s životností od měsíce do půl roku, a udržují se poměrně snadno pomocí speciálních roztoků, umístěné v kontejnerku, kde jsou chráněny před škodlivými vlivy.
 
Čočky jsou obecně vhodné pro ty, kteří nemají problémy se slznými kanálky, netrpí podrážděním očí nebo třeba zjizvením rohovek, na které potom čočky nepřilnou. Kontaktolog vám proměří zakřivení oka, poradí při výběru čoček, a jestliže s nimi ještě nemáte zkušenosti, odborně vám je vyzkouší a naučí vás je používat.
Jakékoli čočky si vyberete, zkontrolujte, zda jsou schváleny Státním ústavem pro kontrolu léčiv a jsou tedy zdravotně nezávadné.

Jestliže vás tato nabídka zaujala stejně jako mne, můžete se podívat na adresu http://www.angelfire.com/nt/optika/crazy.html, nebo si zaskočit na jednu z uvedených adres. U vás doma v Horní Plané do optiky nechoďte, nemělo by to cenu.

EIFFEL OPTIC, Ječná 6, Praha 2, GRANDOPTICAL, pasáž Myslbek, Na Příkopě 19, Praha 1 nebo GELLENT OPTIK, ul. Žateckých, Praha 4.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace