Glosa o mobilním telefonu, osobním autu a lidském právu | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Glosa o mobilním telefonu, osobním autu a lidském právu

Všimli jste si někdy reklamy na Twist? Kromě úžasného zmatku hodně moc hezkého oblečení. Reklama na Twist je ve své podstatě sexisticko - fetišistická. Mimochodem - to oblečení klidně beru.
 
Co sleduje operátor sítě Paegas je mi celkem lhostejné, snad proto, že mi za opaskem visí mobil na stejné síti. Je ale zajímavé, jak lidé v Česku mezi sebou vedou slovní války na motivy toho, zda je lepší Paegas nebo EuroTel. Do toho samozřejmě zasahuje reklama, která vše ještě více zavařuje. Podle mého je to jedno. Každá ze sítí má svoje výhody a nevýhody. Diskutovat o nich má cenu jedině tehdy, když se rozhoduji o tom, jaký mobil si koupím. Přesto jsem byl několikrát svědkem rozprav vedených na ostří nože.
Jednou jsem kamsi přijel svým autem - polským Fiatem, "Maluchem", snad nejmenším autem, jaké tu můžete vidět. Neměl jsem to dělat, protože část společnosti mne odmítla jenom proto, že takovým autem se prostě nejezdí. Jeden ze zákazníků firmy, pro kterou jsem pracoval, dokonce s námi odmítnul vést jednání, když jsme přijeli v "obyčejném" Favoritu. (Nová Felicia to nakonec o týden později napravila.) A na druhou stranu jsem se bavil s lidmi, kteří jezdí jenom Trabantem, nebo jenom Fiatem či Škodovkou, a nikdy by se nebavili s někým, kdo přijede v BMW.
Chci jenom říct, že nám schází to nejdůležitější pro lidské soužití: tolerance. Když někdo nepřežije fakt, že mám čtrnáctipalcový monitor, polského Fiata, mobil Paegas, bydlím v paneláku a nakupuji v diskontu, nemohu po něm rozhodně chtít, aby mne toleroval v sukni, na vysokých podpatcích a zahaleného do kožíšku. I tak se mi může stát, že mne jednou fyzicky napadne prostě jenom za to, že do vozíčku při nákupu strkám desetikorunu, zatímco on tam dává dvacku.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace