O stejnokrojích | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


O stejnokrojích

Už od nepaměti se říká, že šaty dělají člověka.
Jak je ale možné, že mužská móda je tak bezbarvá a fádní? Proč není mužům dopřána v oblékání taková kreativita, pestrost a svoboda jako ženám? Proč všechna ta saka, kvádra a obleky -- jeden jako druhý -- lišící se maximálně barvou kravaty? Jsou snad muži bytosti fádní a bezbarvé?

 
Nikoli. Vysvětlení je prosté: mužská móda je stejnokroj. A stejnokroje -- ty nebyly vymysleny proto, aby lidskou individualitu zvýrazňovaly, nýbrž aby ji potlačily a udělaly z lidských bytostí masu. Individualita je totiž mnohdy na obtíž vzhledem k cíli a účelu, kterého je třeba dosáhnout.
Kdyby byl každý voják jinak barevný, mohlo by to ve veliteli vyvolat zdání, že posílá na smrt člověka a ne jen kus.
Kdyby byl každý zaměstnanec jinak barevný, narušovalo by to "týmového ducha firmy", kde zaměstnanec přece není proto, aby ukazoval (natož rozvíjel) svou neopakovatelnou osobnost, nýbrž proto aby byl jedním pracovitým kolečkem složitého a výkonného stroje.
Kdyby muži byli barevnější a pestřejší, ohrožovalo by to stabilitu a hlavně výkonnost naší společnosti, která je -- a v tom bych si dovolil souhlasit s feministkami -- řízena muži. A co je nejdůležitější -- ohrožovalo by to přímo její podstatu: soutěživost dohnanou do extrému -- dravost, drzost a bezohlednost. A to jsou vlastnosti, kterým se nejlépe daří právě v anonymním, šedém a uniformním davu.
Peťa

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace