Spousta oblečení leží ladem! | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Spousta oblečení leží ladem!

Když vkročíte do jakéhokoli obchodu s oblečením (nemyslím samozřejmě čistě pánský konfekční obchod - nenachytali jste mě), zjistíte, že poměr ženského a mužského oblečení je v nejlepším případě 5:2. Spíše se ale setkáte s tím, že zatímco se vaše partneka probírá jedním ramínkem za druhým, vy sjedete pohledem tři druhy kalhot a poličku s riflemi a jste hotoví. Domluvme se, že unisexový unisex nebudeme vůbec počítat.
Zatímco muži chodí buď v riflích a tričku nebo kalhotech a košili, ženy vybírají od krátkých ke dlouhým sukním, od úzkých kalhot přes zvonové ke kalhotovým sukním, mají na výběr z několika set druhů halenek, roláků, triček, svetříků, mikin a já nevím čeho ještě, nespočetně mnoha materiálů a barev.

 
Zjistil jsem, že naše milé ženy, chodící po ulicích, o to ale moc nedbají. 74% jich chodí oblečeno nevýrazně, v podstatě v pánském stylu. 12% je poměrně nevkusných a asi 0,5% ze vzorku za posledních šest týdnů je k popukání nechutných. Nejhůře jsou na tom starší ženy a dívky mezi 13 - 16 lety s nižším vzděláním. Nejnevkusnější součástkou jsou pravděpodobně boty (na boty se v našich zemích snad bere ten nejmenší ohled. Schválně sjeďte z krásných a méně krásných tváří dolů, a podívejte se, co ženy nosí na nohách. Ve valné většině jsou to mutace pánské obuvi, není zanedbatelný ani počet bot s vojenským stylem, například Gladiatory, nošené samozřejmě k něžným černým šatům na ramínka, a čeho je snad nejvíce - sešmajdaných křápů starých tak tři až pět let.)
Milé feministky, dříve, než mi pošlete e-mail s třaskavou přílohou, rozhlédněte se kolem sebe. V dobrých obchodech, stejně jako na stáncích, je průměrně součástka ženského oděvu o 25% levnější při zachování stejné kvality, zatímco výběr je v poměru 10:90% ve prospěch ženské módy. Našel jsem poměrně zajímavý článek v časopise Žena a Život (č. 1, leden, vyšlo 27. prosince 1999), kde se přímo vybízí k nošení pánských věcí: košilí a svetrů; a najdete tu i tvrzení, že "žena, oblečená v pánském dandy stylu působí originálně a přitom žensky". Proč by tedy "muž, oblečený v dámském dandy stylu, tedy rovněž nemohl působit zajímavě a přitom mužsky????!
Odhlédneme - li od faktu, že se nám líbí ženské oblečení, vyvstane tu najednou fakt, že muž si ani nemá možnost vybrat z dostatečně velké nabídky stylů, barev a materiálů, aby se vkusně oblékl. Je to největší ostuda, uvážíme - li další fakt, že mužská mzda bývá v průměru o 12% vyšší, než ženská. Proč, proboha, oděvní průmysl nevyužije tohoto velkého potenciálu a nezavalí trh tisíci druhy mužských oděvů všech barev a stylů, od klasických obleků po feminní pánské suknice z lycry?!!! Proč průmysl nedá možnost mužům kupovat si stále další oděvy a kombinovat stejně, jako mají možnost ženy?
Asi toho z tohoto postu moc nezměníme. Ale fakt je, že v obchodech tak leží ladem spousta oblečení, které je určeno ženám, které jej odmítají a loví v pánských odděleních.
A tak navrhuji řešení: Pojďme nakupovat tam, odkud se ženy vytrácejí!!!

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace