Tržnice | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Tržnice

Pojmem tržnice samozřejmě nemyslím míso, kde seženete špenát, ředkvičky a pomeranče, ale novodobá stánkařská města našich šikmookých spoluobčanů. Nachází se snad v každém městě, a také ve vesnicích, kde je nějaká historická památka nebo posvícení.
 
Tržnice nabízí několik výhod: kupujete nové oblečení, máte na výběr z několika velikostí, ceny jsou mírné až nízké, a přitom máte pořád zaručenu tak vysokou anonymitu, až je to zarážející. Jestliže se nebudete na zmíněné tržnici vyskytovat příliš často, prodavač na vás zapomene. Můžete si dovolit ten výstřelek ozkoušet si modré saténové šaty s kožešinovým límcem (máte - li kde), a pak odejít. Prodavači si to sice mezi sebou budou sdělovat, ale jen tentýž a následující den, a navíc v jejich haťmatilce, které nikdo nerozumí. Pak tu příhodu zakryjí jiné zážitky - a vy klidně můžete za tři týdny jít na stejné místo pro tu úžasnou bleděmodrou blůzu s krajkovým vyšíváním.
Nevýhodou je, že na zboží prakticky neexistuje záruka. Jediná záruka, kterou dostanete, je fakt, že zboží je většinou poměrně nekvalitní. Když to ale porovnáte s cenou a faktem, že to stejně nebudete nosit často a dlouho, stejně na to přistoupíte.
Ťamanští prodavači drží spolu. Proto si nesnažte žádného z nich rozzlobit, protože by se to obrátilo proti vám. Jenom jednou se mi stalo, že jsem padl na homosexuála, a měl jsem docela dost problémy odejít v pohodě pryč. I když bych pravděpodobně ušetřil a dostal ještě nějaké oblečení zcela zdarma.
V některých větších městech (ale zejména větších tržnicích) se můžete setkat s čerským prodavačem či prodavačkou, který/á je ale odpovědný nějakému Ťamanovi, který čeká opodál za bukem a kasíruje či dohlíží na transakci. Odpadá tak jazyková bariéra, ale zase můžete mít obavy z reakce majitele krámku.
V tržnici vybírejte očima. Jestliže se vám něco moc a moc líbí, neprohloupíte, odejdete li pryč. Pak v klidu popřemýšlejte, jestli to opravdu chcete - a následující den se pro to vraťte. Požádejte prodavače o tu věc, prohlédněte si švy, najděte kazy. Buďte připraveni na to, že vás prodavač upozorní na to, že daná věc je dámská. Možná vás podceňuje, ale málokdy to myslí zle a spíše se vás snaží chránit od ostudy, kterou by ste si (třeba svou neznalostí módy) mohl způsobit. Jestliže v sobě najdete tolik odvahy, vyzkoušejte si to. Nezkoušejte spodní prádlo, noční košile. Jestliže nemáte soukromí kabinky, nezkoušejte cokoli, co by odhalilo vaše tělo: šaty, blůzy a sukně. Co můžete vyzkoušet kdykoli jsou boty a kabáty, bundy, svetry nebo vesty.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace