Hadříky na míru | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


Hadříky na míru

Jak jsem nakousnul v případě obuvi, je tu ještě jedna možnost, jak si zaopatřit odpovídající ošacení. Zajděte si prostě k dámskému krejčímu. Myslím, že je to ideální řešení pro osoby s postavou, která se vymyká konfekčním dámským velikostem, ale také pro méně stydlivé, kteří přežijí osobní kontakt s lidmi, kteří budou vědět, za jakým účelem u nich šijete. Výhodou bude nejenom dobře padnoucí ošacení, ale také fakt, že zkušený krejčí vám ušije cokoli, co se vám zamane. Tak můžete například vytvořit i svoji vlastní kolekci nebo oprášit dávno zapomenutý model z nějakého časopisu.
 
Co vás čeká u krejčího? Především vstupní pohovor, kdy budete velice jasně muset formulovat, co chcete. Bude se hodit případný snímek, popis materiálu a barva. Po prvních rozpacích, které by bylo chybou neočekávat, přejdete k prvnímu přeměření, prohlédnete si materiály, které má ta která firma k dispozici, popřípadě dle vzorníku objednáte materiál od nějaké firmy. Můžete si samozřejmě zajistit materiál vlastní, po konzultaci, kolik jej bude potřeba. U některých firem skládáte zálohu, která pokrývá nákup materiálu, část prací; jestliže působíte dojmem nedobrého zákazníka, záloha může vyšplhat až téměř na cenu hotového kusu. Po určité době (týden či čtrnáct dní) jste pozváni na zkoušku; ty ostatně bývají minimálně tři. Zhruba tak do měsíce, měsíce a půl je oděv hotový, vy doplatíte zbytek a odnesete si jej domů.
Jak si vybírat firmu, které svěříte tak náročný úkol? Nelze než doporučit vybrat si zavedenou, profesionální firmu, která je zárukou, že šít opravdu umí. Na druhé straně připouštím, že taková firma vás bude stát poměrně hodně peněz - ale ruku na srdce - není to krásný koníček, pro který obětujeme v podstatě cokoli? Za druhé vyhledejte firmu, která je dostatečně daleko od vašeho bydliště či působiště, abyste eliminovali možnost nechtěného prozrazení. TV jedinci s řidičským průkazem a autem mají nespornou výhodu.
Většina firem po vás bude chtít dobrý kontakt. Jedná se o domovní adresu, telefon a případně číslo konta. Máte-li vlastní mobil, využijte jej; nemáte-li ho, udejte telefon do kanceláře. Telefon domů udávejte jen v případě, že děti ještě telefonickému věku nedorostly a manželka o vašich záležitostech ví, jinak riskujete to nejpitomější prozrazení pod Sluncem. S firmou rovněž dohodnete způsob odběru - doporučuji se domluvit na odběr osobní, spojený se závěrečnou zkouškou.

Terreza 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  •  
    Žádný komentář není.
     

Navigace