V Bruselu proběhla konference o boji proti novodobém otrokářství | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


V Bruselu proběhla konference o boji proti novodobém otrokářství

Fenoménem "novodobého otrokářství", obchodování s lidmi a jejich zneužívání k sexuálním nebo pracovním účelům se v Bruselu zabývala třídenní konference. Její účastníci budou v Evropském parlamentu debatovat o prevenci tohoto druhu zločinu na úrovni EU, o pomoci obětem obchodu s lidmi a o policejní a soudní spolupráci.
 
Fenoménem "novodobého otrokářství", obchodování s lidmi a jejich zneužívání k sexuálním nebo pracovním účelům se v Bruselu zabývala třídenní konference. Její účastníci budou v Evropském parlamentu debatovat o prevenci tohoto druhu zločinu na úrovni EU, o pomoci obětem obchodu s lidmi a o policejní a soudní spolupráci. Úředníci Evropské komise dnes sdělili novinářům, že Evropská unie se nyní musí soustředit na přechod od vytváření politiky a legislativy k "boji v terénu" a koordinovaným akcím, které mají obchodování s lidmi potírat. Linii spolupráce formulovala EU v roce 1999 ve finském Tampere, kde se zavázala ke spolupráci proti organizovanému přeshraničnímu zločinu. Podle Mezinárodní organizace pro migraci se počet unesených a zneužívaných lidí pohybuje ročně okolo 500.000 až 700.000. EU ale nemá k dispozici statistiky, jaký je objem obchodu s lidmi v EU, ani jaký je v jejích národních státech. Podle údajů komise ale objem obchodování s lidmi v některých regionech stoupá, na vzestupu je například obchodování s dětmi, které zločinecké gangy potom nutí žebrat. V rámci koordinace boje proti obchodování s lidmi už Evropská komise předložila návrh směrnice, podle kterého by oběti obchodu mohly dostat povolení ke krátkodobému pohybu, jsou-li připraveny spolupracovat s vyšetřovateli. Návrh projednává rada ministrů. Taková legislativa má být i signálem, že unie nedělá rovnítko mezi ilegálními imigranty a zločinci.

Mila 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace