E 55 na jihu Čech je plná prostitutek, povodeň nepovodeň | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


20.08.2002 - E 55 na jihu Čech je plná prostitutek, povodeň nepovodeň

Jihočeský kraj se probírá z těžkého šoku po katastrofálních povodních jen pozvolna. Mezi prvními, kdo si uvědomil, že život jde dál, jsou majitelé erotických klubů a prostitutky. Když jede řidič po silnici E 55 z Kaplice do Dolního Dvořiště, sotva by si pomyslel, že pár set metrů pod ním se odehrávaly před pár dny stovky lidských tragédií, které zinscenovala rozbouřená řeka Malše a její přítoky.
 
Jihočeský kraj se probírá z těžkého šoku po katastrofálních povodních jen pozvolna. Mezi prvními, kdo si uvědomil, že život jde dál, jsou majitelé erotických klubů a prostitutky. Když jede řidič po silnici E 55 z Kaplice do Dolního Dvořiště, sotva by si pomyslel, že pár set metrů pod ním se odehrávaly před pár dny stovky lidských tragédií, které zinscenovala rozbouřená řeka Malše a její přítoky. Naleštěné poutače, slibující rozkoš, pohodu a diskrétnost, nelze na desetikilometrovém úseku spočítat na prstech obou rukou. Na sečtení spoře oděných dívek, které stojí u cesty, nestačí prsty všech končetin. Vysoká platinová blondýna reaguje na zastavení auta pohotově. Když však zjistí, že ji místo zakázky čekají otázky na téma záplavy, znechuceně odchází. "Nemám čas na blbosti," odsekne. Jedna ze dvou dalších dívek, stojících na odbočce do lesa, evidentně o záplavách vůbec neví. Druhá přes počáteční nechuť k rozhovoru nakonec ztratí pár slov. "Viděla jsem to v televizi, je to strašné. Ale že by se něco stalo tady, to nevím," říká Miriam. První dny záplav byly dívky bez práce. Napřed lilo jako z konve a pak řeky přerušily dopravu na hlavním tahu z Prahy do Lince na obou stranách hranice. Kamióny, jejichž řidiči patří vedle sexuálních turistů k hlavním zákazníkům prostitutek, nejezdily vůbec. "Teď, když už se jezdí, to musíme dohnat," tvrdí Miriam. Na otázku, zda dívky neuvažují o tom, že by část výdělku věnovaly lidem postiženým povodněmi, se netváří vstřícně. Rusky mluvící dívka vrtí hlavou, Češka říká, že si to rozmyslí. Pár minut po půlnoci zastavuje taxi u jednoho ze vstupů do poničeného a uzavřeného historického jádra Českého Krumlova. Z vozu vystupuje dívka v krátké sukni na vysokých podpatcích a chce projít do centra. Zřejmě spěchá za klientem, který zůstal v některém z hotelů celý čas záplav. "Máte nějaký dobrý důvod, proč jdete do uzavřené zóny?" ptá se hlídkující voják. Skupinka turistů, kteří nebyli vpuštěni krátce před ní, zpozorní, dívku sledují i lidé, kteří se přišli podívat z mostu na poničené nábřeží. Žena o tolik pozornosti a komplikace rozhodně nestála, zardí se a zmizí zpět v taxíku.

Mila 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace