Transsexuálka smí hrát ženskou fotbalovou ligu | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


06.08.2007 - Transsexuálka smí hrát ženskou fotbalovou ligu

Fotbalistka MARTINE DELANEYOVÁ získala povolení hrát dál v ženské lize v australském Hobartu. Ačkoliv na tom není na první pohled nic zvláštního, plní její případ první stránky zdejších novin. Sedmačtyřicetiletá Delaneyová je totiž transsexuálkou a dříve hrávala fotbal s muži.
 
Delaneyová hrála 25 let tasmánskou ligu jako Martin Delaney. Ve fotbalových kruzích se o něm hovořilo jako o tom "trochu divném", protože míval dlouhé rozevláté vlasy. Před dvěma lety Delaney podstoupil změnu pohlaví a nedávno zatoužil už jako Martine Delaneyová po návratu na fotbalová hřiště. Kamarádky ji nakonec přesvědčily, aby začala hrát za Claremont United. V dresu nového klubu Delaneyová střílela góly několik měsíců, než její dřívější totožnost zjistili fanoušci konkurenčního klubu. Požádali o prověření případu a chtěli potvrzení, že může hrát ženskou soutěž.

Australská fotbalová federace nemá žádná pravidla, která by se týkala transsexuálních hráčů, v minulosti nenašla ani žádný precedens. Doporučila proto tasmánským funkcionářům, aby Delaneyové start schválili. Pokud je legálně uznána jako žena, je podle nich také na základě pravidel Mezinárodního olympijského výboru automaticky oprávněna hrát ženské soutěže.

Podobný případ řešili nedávno funkcionáři v golfu. Mianne Baggerová se loni stala první transsexuálkou, která si zajistila právo startovat na evropském ženském okruhu. Kvalifikovat se však mohla až poté, co vedení soutěže změnilo pravidla a vypustilo pasáž o tom, že hrát na Tour mohou jen hráčky, které se ženami narodily.

redakce 

Zdroj : CTK

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů
  • 23.08.2017 04:18 - ... - yuan
    People see their favorite celebrity donning a certain replica watches sale, and all of a sudden they want one too. It is difficult to have what celebrities have, though, as they have breitling replica exorbitant amounts of money to spend. Therefore, people can get as close as possible by purchasing a replica watches of the desired item. Patek Philippe Classic Square Automatic watches are perfect, as a rolex replica sale can be easily misconstrued as real, while other, larger items like cars cannot be. breitling replica sale collectors and horologists all agree that Breguet is the premier name in fake rolex sale. The company--started by a Polish Noblemen and his compatriot--has been around since 1839. It is almost 200 years old. Antoine Patek later took a new partner named Jean Adrien Philippe in 1851.

Navigace