Co hledá heterosexuální žena na transportálu ? | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


22.03.2007 - Co hledá heterosexuální žena na transportálu ?

Přiznám se, že odpověď na tuto otázku vážně neznám. Pokud ji nekdo zná, ať mi ji napáše. To to je pouze jedna z mnoha věcí, která mě zaujala při diskutovaní na „nejlepším trans portálu, který tu kdy byl“ (citát Hanka Fifková) a věřte, že neměla na mysli tento portál.
 

Chtěla bych se pozastavit nad jedním zajímavějším faktem. Vyrostla nám nová generace, ze vzorku, který jsem poznala, ať již osobně v posledním vydaní pořadu Queer nebo na diskusním fóru, nevyvstává poznání rozmanitosti. Je to jedna žena vedle druhé.O slovo transka či tranďák by si neopřely ani kolo nebo se domnívají, že je to nadávka. Tyto slova patří někam do středověku a vyzdvyhnutí těch, které něco pro trans komunitu udělaly je : „vytahování " zásluh "" a navíc „ponižující, vyděračské a pokrytecké".

Zajímavá interpretace diskriminace, kterou si většina v polovině 90tých let prošla. Ty holky a kluci spokojeně neseděly na kanapi a nekoukaly na srazy v Piánu jako na něco opovržení hodného, oni to prožívali(-y).

V temném středověku stačilo naznačit a už jste si hledala novou práci. Těch, které v té době přežily ve stejné práci přeměnu bylo méně než málo. Dnes je to zdá se lepší a to je jenom dobře. Nakonec nebylo marné chození do televize a psaní novinových článků. Ne nechodily jsme tam „jako normální ženy", co by jsme taky pak chtěly řešit s majoritní společností ?

K dokonalosti toho všeho už schází jenom debata o tom, která je větší žena. Věřte nebo i toto už máme za sebou, bylo dřív než vznikl tento portál, z pohledu dnešní mládeže se to řadí někam k prvobytně pospolné společnosti.

Komunita, která prdí na svojí minulost se pak dostává do bludného kruhu objevování sebe sama, objasnování či ujasňování zakladních pojmů a jejich pletení si. Transsexualita nemá stejný význam jako Transgender. Pohlanví identita nemá nic společného se sexualní orientací a jenom hodně málo s tím zda jsem muž, či žena. Nebojte nebudu se odvolávat na indiány. Ty jsme pořešily během feudalismu.

vi 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace