Jsme svobodní ? Cítíme se být svobodní, nebo jsme jen jako svobodni ? | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


16.01.2003 - Jsme svobodní ? Cítíme se být svobodní, nebo jsme jen jako svobodni ?

Pořad Trní na téma transsexuality mě dohnal k napsání pár úvah. Určitě mi stojí se nad nimi zamýšlet. Především mám pocit a to již dlouhou dobu, že se v odborných kruzích, tedy lékařských pojednává jen o sociálním inženýrství spojeným s nadřazenou funkcí toho či onoho lékaře nad jedincem člověkem. Pocit člověka v nás (ve mě člověku) je jaksi pošlapáván úvahou těchto "odborných" jedinců kteří pramálo vědí co se ve Vás doopravdy děje, jaké jste víry či sex. orientace , jaké máte představy o minulém a budoucím svém životě a pod. Hazardují na pokraji útesu, který neznají (neznají jeho velikost míru a rozsah), ale dokaží Vám, že vědí všechno lépe než Vy a dozajista jim neujde kouzelné slůvko - zaklínadlo co by tomu řekli lidi nebo národ všeobecně.
 
Pořad Trní na téma transsexuality mě dohnal k napsání pár úvah. Určitě mi stojí se nad nimi zamýšlet. Především mám pocit a to již dlouhou dobu, že se v odborných kruzích, tedy lékařských pojednává jen o sociálním inženýrství spojeným s nadřazenou funkcí toho či onoho lékaře nad jedincem člověkem. Pocit člověka v nás (ve mě člověku) je jaksi pošlapáván úvahou těchto "odborných" jedinců kteří pramálo vědí co se ve Vás doopravdy děje, jaké jste víry či sex. orientace , jaké máte představy o minulém a budoucím svém životě a pod. Hazardují na pokraji útesu, který neznají (neznají jeho velikost míru a rozsah), ale dokaží Vám, že vědí všechno lépe než Vy a dozajista jim neujde kouzelné slůvko - zaklínadlo co by tomu řekli lidi nebo národ všeobecně. Tady se mi vloudila otázka mají na to ? Mají vůbec na to, aby se mohli pouštět do věcí kterým ještě zdaleka neporozuměli, protože je sami nedokážeme pojmenovat. Mluvím ze svých zkušeností, byla doba kdy jsem nepojmenovala svůj TG stav ani omylem. Zdá se mi, že je to jen od nich hazard. Hazard vabank chceteli s bytostí se mnou člověkem, který nemohou získat protože "jackpot" poznání držím já - člověk a ne oni - odborná veřejnost ! Byla bych v životě šťastnější kdyby se začali odborné složky lékařů chovat k lidem tak jak mají a nevymýšleli si nesmyslnosti v podobě otců matek (orinetace a pod.) Neskrývaly své nevědomí a neříkali mi to všechno víme lépe než Vy. Takový to postup je totiž diskriminační ! Je to diskriminující vztah na člověka, který nemá znalosti ve stejné míře jako lékař a tudíž je předem vyloučen z "kolbiště" vědomostního. Sen o pomoci zůstává skryt v mé duši dál a bude tak dlouho co budu žít ! Otázka pomoci, která má své hranice je otázka života a bytí a nejen s povzdechem a vlnobytím, ale i soužitím s myšlenkou, která mi na krátko obohatí svět můj zde ve zdejší ! A tak sama apeluji na změnu přístupu lékařské, psychiatrické, sexuologické veřejnosti - buďte nám jen vodítkem a nebuďte mučitelem našeho vědomí ! Ať se nakonec nesejdete jen s vlastním svědomím.

Mila 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace