Nejlepší prevencí proti HIV je prý cudnost, tvrdí Vatikán | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


21.11.2002 - Nejlepší prevencí proti HIV je prý cudnost, tvrdí Vatikán

Prý nejlepším preventivním prostředkem proti viru HIV zůstává cudnost, zejména v nynější společnosti, jež "je založena na rozkoši a nedostatku odpovědnosti". Hlásá Vatikán.
 
Prý nejlepším preventivním prostředkem proti viru HIV zůstává cudnost, zejména v nynější společnosti, jež "je založena na rozkoši a nedostatku odpovědnosti". Hlásá Vatikán. "Církev stále chválí zdrženlivost, přestože to může být poněkud směšné, hovoří-li se v současné době o cudnosti. Vzhledem k nemoci AIDS se však právě cudnost zdá být nejúčinnější metodou prevence," říká mexický biskup Javier Lozano Barragan, který stojí v čele papežské rady pro pastoraci v nemocnicích. "V minulém roce zemřely na nemoc AIDS téměř tři miliony lidí, církev je však obviňována kvůli tomu, že odsuzuje prezervativy,". "Skutečností však je, že ve společnosti, která je založena na rozkoši a blahobytu, jako je nynější společnost, se vytrácí smysl pro odpovědnost za vlastní jednání." Prelát má za to, že "smyslem sexuality už není plození dětí, nýbrž rozkoš".

Mila 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace