Obchodníci z Francie se čím dál více zaměřují na homosexuály | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


13.12.2002 - Obchodníci z Francie se čím dál více zaměřují na homosexuály

Gayové a lesbičky se pro francouzské obchodníky stávají velmi zajímavou cílovou skupinou. Vedle hotelů, kaváren, restaurací a diskoték určených především pro příslušníky čtyřprocentní menšiny se na homosexuály se svými nabídkami začínají čím dál častěji obracet i další společnosti.
 
Gayové a lesbičky se pro francouzské obchodníky stávají velmi zajímavou cílovou skupinou. Vedle hotelů, kaváren, restaurací a diskoték určených především pro příslušníky čtyřprocentní menšiny se na homosexuály se svými nabídkami začínají čím dál častěji obracet i další společnosti. V některých pařížských hudebních megastorech je tak například možné najít zvláštní oddělení s vybranými CD, videokazetami a DVD nosiči. Pro homosexuální páry, žijící v registrovaném svazku, mají připraveny speciální služby i některé banky či pojišťovny. Od roku 1994 mají homosexuálové ve Francii také svou vlastní cestovní kancelář s názvem Eurogays, která sídlí v malebné pařížské čtvrti Marais, jež je přítomností gayů známá. "Tím, že se homosexuálové stali ekonomickým cílem, nabyli ve Francii dosud nevídané viditelnosti," napsal deník Le Parisien. Přispěl k tomu i fakt, že se ke své homosexuální orientaci v posledních letech veřejně přiznalo několik významných francouzských osobností, například pařížský starosta Bertrand Delanoë či tenistka Amélie Mauresmová. Homosexualitě se také dostává čím dál většího prostoru ve francouzských televizích. Takzvaný "coming out", tedy přiznání se k homosexualitě, okořenilo letos hned dva z pořadů takzvané reality TV, ve francouzských televizních inscenacích a seriálech se čím dál častěji objevují homosexuální hrdinové. Paříž tento týden například hostí i Festival filmů pro gaye a lesbičky. Francouzský pravicový politik Jean-Luc Romero, který se svou homosexuální orientací netají, má nicméně dojem, že Paříž v přístupu ke gayům a lesbičkám ještě zaostává za jinými evropskými velkoměsty, jako jsou například Berlín, Amsterodam či Londýn. "Paříž je město otevřené homosexuálům. Ale když se zeptáte v turistické informační kanceláři na adresu nějakého hotelu či baru pro gaye, tak je neznají," uvádí poslanec.

Mila 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace