Starosta Berlína chce mít z města cíl homosexuální turistiky | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


12.03.2003 - Starosta Berlína chce mít z města cíl homosexuální turistiky

Starosta města Berlína pan Klaus Wowereit, který je homosexuálního zaměření, by rád ze svěřeného města udělal centrum turistiky homosexuálů a posílil tak obrat berlínských obchodníků a služeb všeho druhu. Při zahájení nynějšího mezinárodního salónu turistiky v Berlíně proto vyzval "k větší propagaci města mezi homosexuální klientelou".
 
Starosta města Berlína pan Klaus Wowereit, který je homosexuálního zaměření, by rád ze svěřeného města udělal centrum turistiky homosexuálů a posílil tak obrat berlínských obchodníků a služeb všeho druhu. Při zahájení nynějšího mezinárodního salónu turistiky v Berlíně proto vyzval "k větší propagaci města mezi homosexuální klientelou". "Je to část trhu, kterou bychom měli dobýt," prohlásil Wowereit. Spolu s Německou centrálou turistiky pak prezentoval první brožuru vydanou v tomto směru pro americké turisty "Gay- friendly Germany". Wowereit zvolený za sociální demokraty prohlásil, že předsudky většinové společnosti přes všechnu demokratizaci pokračují a proto by bylo důležité profilovat Berlín v očích mezinárodní veřejnosti jako "přístav tolerance". To by bylo nejefektivnější výzvou ke zvýšení návštěvnosti města. Devětačtyřicetiletý Wowereit byl prvním německým politikem, který se ke své homosexualitě v roce 2001 otevřeně přihlásil. Jeho popularitě to nijak neuškodilo. Starosta se hodlá vypravit na největší konferenci amerických homosexuálů, která se pod názvem Fórum rovnosti bude konat ve Filadelfii od 28. dubna do 4. května. Německo je partnerskou zemí této konference a Wowereit zde má mít přednášku o vývoji občanských práv homosexuálů a lesbiček po druhé světové válce.

Mila 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace