Světový den prevence týrání upozorňuje na smutné osudy dětí | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


19.11.2002 - Světový den prevence týrání upozorňuje na smutné osudy dětí

V České republice je nejméně 20.000 týraných dětí a několik desítek ročně jich na následky útrap umírá. Smutné osudy obětí připomene v úterý Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Světový den vyhlásila Nadace ženského světového summitu, které se zabývá ochranou ženských a dětských práv z Dětského krizového centra v Praze 4.
 
V České republice je nejméně 20.000 týraných dětí a několik desítek ročně jich na následky útrap umírá. Smutné osudy obětí připomene v úterý Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Světový den vyhlásila Nadace ženského světového summitu, které se zabývá ochranou ženských a dětských práv z Dětského krizového centra v Praze 4. Připomínka připadá na den před výročím přijetí Úmluvy o právech dítěte. Loni se na Václavském náměstí uskutečnila vzpomínková akce, kdy lidé vyjadřovali svou spoluúčast s týranými a zneužívanými dětmi. Pořádaly ji organizace, které pomáhají dětem v krizových situacích. Letos se tato akce neuskuteční kvůli summitu NATO. Summit provázejí přísná bezpečnostní opatření, organizátoři se obávají násilných demonstrací odpůrců aliance. Pracovníci Dětského krizového centra se denně setkávají s oběťmi znásilnění, sexuálního zneužívání i dětmi, které nepoznaly rodičovskou lásku. Psychologové pracují s dětmi, ale i dospívajícími lidmi a jejich rodinou. Dětské krizové centrum existuje již deset let a zabývá se prevencí syndromu týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte i následnou pomocí a péčí o děti, které byly týrány nebo zneužívány. Děti se mohou se svými problémy obrátit na Linku důvěry na telefonním čísle 241 484 149 nebo na Internetovou linku důvěry problem@ditekrize.cz.

Mila 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace