Kapitán rakouské armády se vrátil do služby jako žena | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


07.02.2008 - Kapitán rakouské armády se vrátil do služby jako žena

První případ transsexuality mezi důstojníky se vyskytl v rakouské armádě. Podle středečního vydání deníku Österreich se týká jistého čtyřicátníka v hodnosti kapitána, který si vzal tříměsíční dovolenou, podrobil se operaci na změnu pohlaví a do kasáren Gratkorn ve Štýrském Hradci se vrátil jako žena.
 
„Mí kolegové přijali tuto skutečnost pozitivně,“ tvrdí ženatý otec dvou dětí, jenž se ovšem už nejmenuje Gregor ale Jasmine.
Jeden z vojáků potvrdil, že velitelé je o věci oficiálně informovali. „Zda to ale bude přinášet těžkosti ve službě, se teprve uvidí,“ dodal. V posádce se totiž rozvinuly na toto téma vzrušené debaty.
Podle velení armády to ale nepředstavuje žádný problém. „Akceptujeme toto velmi osobní rozhodnutí. Dotyčná osoba bude moci na svém místě samozřejmě zůstat,“ řekla mluvčí ministerstva obrany Ute Axmannová. Armáda ale rozhodně odmítla jakoukoli medializaci případu „nové“ důstojnice, která si směla ponechat kapitánskou hodnost.
Fotografie a rozhovory prý nejsou žádoucí.

redakce 

Zdroj : pravo.cz

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace