Miss World se stala turecká dívka Azra Akinová | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


12.12.2002 - Miss World se stala turecká dívka Azra Akinová

Nejkrásnější dívkou světa za rok 2002 byla v Londýně zvolena turecká soutěžící Azra Akinová. Na druhém místě skončila reprezentantka Kolumbie Natalia Peraltaová a na třetím dívka z Peru Marina Mora Monterová.
 
Nejkrásnější dívkou světa za rok 2002 byla v Londýně zvolena turecká soutěžící Azra Akinová. Na druhém místě skončila reprezentantka Kolumbie Natalia Peraltaová a na třetím dívka z Peru Marina Mora Monterová. Česká vicemiss Kateřina Smržová ani slovenská Miss Eva Verešová nepostoupily do finální desítky soutěže. V ní byly zastoupeny miss Austrálie, Číny, Filipín, Kolumbie, Nigérie, Norska, Peru, Turecka, USA a Venezuely. Celá soutěž byla poznamenaná nepokoji v Nigérii, kde se původně měla konat. Avšak poté, co v nábožensky motivovaných nepokojích zahynulo přes 200 lidí, byla soutěž přenesena do Londýna, i když i tam se ozvaly námitky z feministických kruhů. Vlastní finále bylo rozděleno do několika částí. Nejprve se představily všechny soutěžící, pak už jen užší výběr prvních dvaceti, poté prvních deset a pak už jen vítězky. Soutěž se ve vyprodaném Alexandra Palace odehrávala před očima dvou tisíc diváků a milióny lidí sledovaly televizní přenos soutěže do 142 zemí světa. Hlasování o vítězce bylo rozděleno v poměru 50:50 mezi přítomné porotce a mezi veřejnost, která hlasovala po internetu a zasíláním mobilových zpráv SMS. Po vítězství byla Azra Akinová korunována svou předchůdkyní, Nigerijkou Agbani Daregovou, a dostala odměnu ve výši 100.000 liber (asi půl miliónu Kč).

Mila 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace