Začíná svojí kariéru v rodném městě , nejdříve organizuje kulturní akce a následně i své první divadelní představení v Gufově Taverně. Je mezi organizátory prvního Gay pride , který proběhl v Římě 2.července 1994 a kterého se zúčastnilo asi desettisíc lidí.

Do hlavního města Luxuria přesídlil v roce 1985 za účelem studia jazyků a cizí literatury které úspěšně ukončil . Zde začíná i hereckou kariéru postavenou na jeho pohlavní dvojsmyslnosti.

Je aktivní v podpoře za změnu práv homosexuálů , v roce 1993 jako umělecký vedoucí
Muccassassina ( kultuního týdenníku pro LGBT komunitu , organizovaného Homosexuálním kulturním kruhem Mario Mieli). O dva roky dříve dostává svou první roli ve filmu : " Večeře v devět " Pavla Brecci. Po tomto debutu následovalo dalších osm filmů.

V následujícíh letech Luxuria zintenzivňuje svoji občanskou a politickou aktivitu , spolupracujíce s různými deníky a rozhlasovými sítěmi mezi nimiž byly například : LˇUnita ( jednota) , Liberazione (osvobození) a Rádio Capital.
Častá je i jeho účast na na Maurizio Costanzo Show na kanále 5 a potom na vysílání Markette na La7 na kterém dodnes působí jako redaktor.
Luxuria se označuje jako transgender , protože se nehlásí k pohlaví ženskému ani mužskému. Neidentifikuje se s označením transsexuál , protože nepodstoupil chirurgickou změnu pohlaví a ani ji nehodlá podstoupit. Požaduje být popisován formou, kdy jsou používána ženská zájména a přídavná jména (Pozn. překladatelky: U nás by jsme asi řekli - oslovován jako žena) , i když patří biologicky a právně k mužskému pohlaví.
Kvůli problémům s dýcháním prodělal rhinoplastiku , kterou využil i k estetické úpravě nosu. Dále podstoupil mastoplastiku prsou ( estetickou úpravu prsou ) - jednoznačné kroky k přizpůsobení se rodu. " Sjednocuji můj zenějšek s mým nitrem." Vysvětluje svůj záměr Luxuria.

Z italského originálu přeložila Anna.Sasha