Moc často neprocházím trans weby. K jednomu takovému, nad kterým může zůstat rozum stát, mě přivedla jak jinak než náhoda. Od prohlížení statistik z nichž je možné vyčíst z jakých stránek lidé přicházejí, je to krůček k nápovědě podobného tvaru. Jistě, nápaditost vyhledávače není nikterak velká, přesto pro dnešek postačující měrou vrchovatou.

 

Odkaz začínající titulkem - Osobní stránky transky Lenky - není až tak zajímavý, takových na webu najdete minimálně desítky v nejrůznějším stadiu aktuálnosti či rozkladu nebo dokonce zapomenutí. To zajímavé začíná o řádek níž - jako každá transka i já moc ráda kouřím ocasy.

Nad technickou stránkou webu se nebudu pozastavovat, stejně tak jako nad grafickou úpravou. Sama jsem před 15 lety měla pár týdnů své první stránky v podobné barvě. Jenom jsem na nich netvrdila, že všechny transky jsou jako já. Nebýt slovíčka - všechny - asi by tento článek ani nevznikl, vlastně by nebylo o čem psát, preference autorky jsou mi na hony vzdálené.

Po přečtení úvodní stránky zmizela chuť prohlížet další obsah. Neskrývám obavu z "pohoršujícího" materiálu, aby ne, už samotná titulní fotka není něco, co si soudný člověk dá na osobní prezentaci, pokud nenabízí sexuální služby.

Vše objímající "vše", tak zůstane na dlouho v mé mysli, jako že z něj ani po letech nezmizelo. Prezentace naší "problematiky" v médiích vždy byla a zřejmě i v budoucnu bude o osobních příbězích, výpovědích toho, jaké to bylo, či odpovědích na nejrůznější podobně zabarvené otázky.

Vždy jsem si kladla na mysl, aby takový článek nebyl o všech, ale jenom o mě. Hned první takový počin, pamatuji si to jako by to bylo včera, ohodnotila jedna kamarádka, které si vážím, rozhořčením, že ona na rozdíl ode mě děti chce a tak nemám paušalizovat. Věřte, nic takového v tom článku nebylo. Na přímou otázku: „Co vy a děti?“ Tehdy dostal redaktor odpověď: „Ani omylem“. Nepřišlo mi tehdy nutné zdůraznit, že to jiná holka může mít jinak. Doufám, že každý čtenář dokáže rozlišit mezi - všechny transky jsou jako já na chlapy a já nechci děti.

Pokud bude autorka stránek, o nichž zde píši, číst tento článek a přehodnotí některé své postoje prezentované nejen na jejích stránkách, ale i ve vyhledávačích, bude moje mise splněna. Navíc tím vyvrátí  tvrzení některých z nás, že transka je sprosté slovo. V tomto kontextu jim musím dát bohužel za pravdu.