trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


 • Úvodník


  Úvodník | transgender.cz Duben ještě tam budem.
  Zrovna sedím na chatě, pár kilometrů od nejbližší civilizace, a koukám na Peříčko. Svět sexu mi najednou připadá příliš pitoreskní. Prostě mne dokáže ještě pořád ledacos překvapit. To, co většina mužů vyžaduje, nebo aspoň co tvrdí profesionálky, že muži vyžadují, mi prostě nepřipadá normální.
  Oplzlosti, které se v Peříčku někdy říkají i hodně nahlas, jsou mnohdy takové povahy, že mne napadá jediná reakce: "...a koho to zajímá...?!"
  A tak si říkám, že ač jsme považováni za sexuální zvrhlíky, jsme přeci jen čistčí, lepší. Jsme prostě příjemnější jak vzhledově tak duševně, než většina "obyčejných" a "normálních" mužů.
  Jsme transvestité.
 • Přiznáte se v obchodě?


  Přiznáte se v obchodě? | transgender.cz Jestliže se k převlékání za ženu, popřípadě nošení nejrůznějších dámských oděvních součástek, stavíte jako k ukojení své sexuální touhy, někde v absolutním soukromí, bude vám pravděpodobně jedno, jestli vám to nebo ono přesně padne, pořpípadě jestli jednotlivé oděvní součástky spolu ladí a zda vám opravdu sluší. Když se ale začnete například prezentovat na fotografiích na Internetu, popřípadě se rozhodnete opravdu vystoupit v nové vizáži mezi jiné lidi, zjistíte, že oblečení budete muset pečlivě vybírat a to i s ohledem na další kousky, které chcete spolu s novým kupem nosit.
  Snad jediná možnost, jak si opravdu vybrat jakoukoli věc, je použít zásilkovou službu s barevným obsáhlým katalogem, tabulkou velikostí, dlouhou dodací lhůtou a nemožností si oblečení vyzkoušet před zaplacením, a také s problémovým vracením zboží, které vám je k nepotřebě, protože vám nepadne. A nebo vyjít do kamenného obchodu s prodavači. Šílenost? Pokusím se vám ukázat, že to zase až taková šílenost být nemusí.
 • Zdravý rozum...?


  Snad jen setrvačně a pro úplnost reaguji na stránky www.zdravyrozum.cz. Stránky dvou křesťanských aktivistů, pana Kvapilíka a pana Šojdra, kterým bůhvíproč vadí zejména a právě homosexuálové (člověk by čekal, že na stránkách s doménou zdravyrozum najde komentáře politických kroků našich pohlavárů nebo neutěšené situace v naší společnosti z hlediska soužití menšin, hospodářské a politické migrace a podobně...), vytvořili poměrně nepřehledné a podivně vypadající stránky, které se hemží odkazy a odskoky tam a zpět a hned zase jinam, a ventilují svou nespokojenost a odpor k homosexuálům.
  Moje tendence vyjádřit se k těmto stránkám má odůvodnění v jednom aspektu stránek zdravyrozum. Mám totiž odůvodněný pocit, že autoři do homosexuální škatulky zařadili šmahem v podstatě všechny homosexuály, bisexuály, ale také transsexuály a transvestity, a možná ještě další nevinné skupinky lidí, prosazujících například... dlouhé vlasy či široké kalhoty, nevím... Na druhé straně se mi ale nechce polemizovat s tvrzeními, které - v konečném důsledku - omezují osobní, občanskou a konečně i lidskou svobodu, je jich hodně, neucelená (autoři pravděpodobně vyblili na stránky cokoli je napadlo - a podle toho také struktura stránek vypadá).
 • Několik věcí o kosmetice


  Několik věcí o kosmetice | transgender.cz Kosmetika je záležitost, kterou valná většina mužů dokonale opomíjí, a vystačí si nanejvýš s mýdlem a jedním levným šamponem, když už je nucen si jednou za čtrnáct dní vymýt lupy a jiné svinstvo z kratších neudržovaných a téměř mrtvých vlasů. Vrchol kosmetiky je pak nějaká kolínská (nejlépe Pitralon), který aplikuje na tvář po holení v nepravidelných intervalech. A přitom i mužům leckteré přípravky nejen znamenitě svědčí, ale jsou i vpodstatě neopominutelné...
  Nemluvíme tentokrát o nějaké zženštilosti. Ale uvědomme si, že muž ve středních letech - a starší muži vůbec - o sebe pečují natolik méně, než ženy, že se stávají jen jejich špinavým a ošuntělým zavazadlem.
  Jestliže ještě pořád nechápete, o čem je řeč, stačí ráno nastoupit do tramvaje nebo autobusu, ve vlaku je to ještě zajímavější, a nadechnout se někde poblíž skupinky mužů středních let. Nejedná - li se o podnikatele ve vagonu první třídy, měli byste být opatrní, abyste se nepohroužili do bezvědomí. Nepříjemný pach potu, cigaret, nevyčištěného chrupu a špinavých hader naleznete tak často, až se nechce věřit.
  Přitom se vším se dá něco dělat. S pachem potu, stejně jako s neumytou hlavou a roztřepenými vlasy. Terapie nemusí znít jen "oholit!" A proto vás zvu k nakouknutí do tajů alchymie, kterou nazýváme "kosmetika".
 • Odhaleni!!!


  Sedíte na podnikové poradě, na sobě máte slušivý oblek, kravatu, košili, pánské lakýrky jedna radost. V celkem klidné atmosféře si ani nevšimnete, že tu blondýnu vedle vás upoutala silonka, kterou jste si vzali jako jediný a neodhalitelný doplněk k tomu všemu. Jste prozrazeni!!! Co teď?
 • „Veselé" příhody z dětství


  Vzhledem k nešťastnému předsudku o „normálnosti" chlapeckého oblékání jsme byli vlastně všichni vystaveni mnoha nepříjemným situacím v dětství, mnohdy nepříjemným natolik, že jsme je raději odsunuli na vedlejší kolej, a jen se utvrdili v tom, že se „to" (oblékat se do holčičího, přeci) dělat opravdu nemá. Z mé obsáhlé korespondence a návštěv několika osobních stránek vyplynulo několik zajímavých příhod, které vám chci tento měsíc předložit...
 • Wild Wild West


  Wild Wild West | transgender.cz Film, který se objevil před několika měsíci v kině je trochu western, také komedie, akční trhák a sci-fi. Ponechme ale stranou příběh o tom, jak se padouch rozhodne ovládnout svět a je třeba ho zneškodnit, třebaže je v technické a pčetní výhodě. V tomto filmu najdete něco, co vás pravděpodobně potěší, třebaže podobný druh filmů nemusíte.
  Před nedávnem jsem psal o tom, že jsou transvestité v kursu. Třebaže si ven na ulici jen tak vyjít nemůžete, manželce jste to raději neřekli a váš šéf jim říká "buzeranti", transvestité jsou ve filmu (konečně) převážně kladní hrdinové. Tento film je toho dalším dokladem.


 

Další články

Navigace