trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


 • Úvodník


  Úvodník | transgender.cz Budou Vánoce. To je čas, kdy bychom se měli snažit být tolerantnější, láskyplnější, nakupujeme dárky, a pominu - li předvánoční stres (nechápu, proč vůbec vzniká), těšíme se všichni na tu dobu, naplněnou prazvláštní atmosférou. Nastává čas splněných přání, a tak si můžete - ať už v tichu nebo nahlas - přát cokoli, co chcete. A protože se právě probíráte stránkami časopisu, který není zase až tak úplně obvyklý, mohu vás požádat o to, abyste si přáli právě to, aby móda, kterou zde nacházíte, se jednou, a brzy, stala součástí běžného života. Když nic jiného, můžete se zasadit o to, že zmizí jedna celá sexuální úchylka. A to je vzhledem k psychiatrickým a policejním statistikám dobře, ne?
 • Tip na měsíc Prosinec


  Tip na měsíc Prosinec | transgender.cz Tentokrát jsem pro vás vybral světlý krémový kožíšek. Pořídíte jej za necelých dva a půl tisíce, ale výše investice se brzy vyplatí. Nejenom, že je tak krásný, ale navíc vás v chumelenicích, které nás v zimě určitě očekávají, také zahřeje. Když si tohle oblečení vezmete na Silvestrovskou oslavu, můžete směle tvrdit, že jde o masku a recesi. Jestliže je na vás krátká sukně (895,-Kč) prostě moc ženská, vezměte si úzké černé rovné kalhoty. Rolák s proužky je za necelých sedm set, a vzhledem k tomu, co se děje v módě, si jej klidně můžete vzít i na denní nošení, protože tento styl je i v oficiální pánské módě celkem běžnou záležitostí. Vše si můžete objednat z mého oblíbeného zimního katalogu Quelle na straně 12.
 • Dobrá zpráva!


  Dobrá zpráva! | transgender.cz Nemějte pocit, že se z Dobré zprávy stává pravidelná rubrika. Je to jenom moje radost, která sem umisťuje jakýkoli odkaz či fotografii, která by mohla vést k lepším podmínkám naší komunity transvestitů. Dnešní snímek je převzat z MF DNES, z hry Revizor, která je uváděna ve zlínském divadle. Uznejte sami, že Jaroslav Pesl (Chlestakov) je docela roztomilá holčička! Mimochodem - je to ten napravo!
 • Nepochopení pramení z neznalosti


  Nepochopení pramení z neznalosti | transgender.cz Navzdory všemu, co bylo na stránkách „Do Gatěk!" napsáno, není možno říci, že by naše komunita a její potřeby udělaly nějaký výrazný krok kupředu, směrem k informovanosti veřejnosti i nás samých. Porozhlédnul jsem se trochu po Internetu, a našel jsem stránky CD/TV sekce. Vím o nich už nějaký čas, a poměrně pravidelně je navštěvuji - ale bez většího úspěchu na získání nějaké valnější informace. I když stanovy, které tu můžete najít, hovoří jasně o informovanosti veřejnosti prostřednictvím médií a zdravotnických organizací. Velice pěkně se to čte, ale v praxi si nedovedu představit, jak by informovanost veřejnosti fungovala. Veřejnost sice může být informována o transvestitech, ale jen proto je mezi sebe nepřijme
 • Váš nový styl


  Pořídit si oblečení, které bude stát za to, abychom v něm někam vyrazili, nebude zase až tak jednoduché. Proto chci otevřít opravdovou diskusi na téma oblékání a výhodných nákupů. Komplikace nám způsobují především ceny. Odhlédneme - li od těžkostí s nákupem jako procesem našeho stydění, musíme mít v povědomí, že nebudeme nakoupené věci nosit příliš často. Je pravda, že nakoupení celé sady oblečení přijde na pořádné investice. Přitom je těžko užijete na normální společenské akce, a jestliže jste stydliví a nebo nemáte příležitost, vystavujete se nebezpečí, že vám mezitím všechno vyjde z módy. Jen odhadem, investice na pořízení normálního konfekčního oblečení přijde i s botami cca na 5 - 8 000,- Kč, a to máte jen jedinou variantu, a ženy, jak známo, mají šatů plný šatník, a to ještě kombinují a přebírají. Levnější variantou jsou letní oděvy, protože tričko a sukně, k tomu nějaké jednoduché boty od Vietnamců, přijde na 800 - 2 000 Kč.
 • Vánoční prosba


  Vánoce jsou, mimo své tradiční podoby hojnosti a štědrosti, také svátkem, kdy se vybírá na chudé, opuštěné a bezbranné. Zamáčkněte slzu a vyslyšte moji prosbu, která má reálný základ. Jistě všichni uznáte, že i výroba Internetového periodika něco stojí. A protože chci přinášet více zajímavých článků a podnětů, nové původní fotografie a originální reportáže, začínám se dostávat do situace, kdy mi časopis velice výrazně zasahuje do osobního a pomalu i do rodinného rozpočtu.
 • Internet


  Internet | transgender.cz Internet je velice zajímavé médium: Na zdánlivě jednom místě (váš počítač) a v jednom okamžiku (nepočítám výpadky serverů a dobu, kdy vám váš zaměstnavatel funí na záda nebo monitoruje desktopy) máte přístup absolutně ke všemu, co síť obsahuje. A není toho málo. Dal jsem si za úkol projít alespoň zlomek toho, co nám síť nabízí k tématu TV a odkázal na pár stránek, které stojí za to navštívit. Cestou jsem narazil na spoustu zajímavostí a mnohdy jsem se dostal do slepé uličky. A protože mnozí z vás jsou na Internetu nováčky, mám tu i několik rad, jak se vyhnout pozorování zvědavých kolegů či nadřízených
 • Vaše psychika na cestách


  Ne každý z transvestitů (jak jim navykla společnost říkat, a protože mne nenapadá žádné lepší oslovení, používám jej přesto, že s ním nesouhlasím) je natolik silný, aby si někam vyšel převlečen do hadříků, které z něho transvestitu dělají. Samozřejmě, že nemohu nikoho nutit, aby překonal svoje obavy, strach, předsudky... - říkejme tomu, jak chceme - oblékl se a šel na návštěvu k vlastním rodičům. Co ale mohu, dát několik podnětů k přemýšlení o tom, proč to vůbec tak je. A v podstatě o moc víc se v tomto článku nedočtete.
 • Úchyláci! Fúúj!


  Úchyláci! Fúúj! | transgender.cz Určitě nebudete brát jako podvod, když plynule přejdu z článku do článku. Už jsem se namentoroval na můj vkus docela dost, a tak mi dovolte jen malé konstatování. Transvestismus se ještě pořád nebere jako něco normálního. A ještě dlouho to tak pravděpodobně bude. Fakt ale je, že je to především naše vina. My se stavíme do role těch, kteří jsou mimo společnost. Setkání transvestitů jsou v podstatě uzavřená a pro většinu lidí záhadná. Nemusíte ani bruzdat dlouho na Internetu, a zjistíte, že objevíte - li několik fotografií z těchto srazů, mnohdy se tu odehrávají i sexuální orgie. (Informace z českého srazu přinesu v příštím čísle.) Zabrouzdáte - li na jakoukoli stránku transvestity, hned na první stránce vás varuje, že raději nemáte vstupovat. A když se objevil podobný časopis, jako je časopis „Do Gatěk!", a já jej pln očekávání otevřel, vyloupla se mimo jiné i poměrně ostrá povídka, která mi připadala - tedy na časopis o transvestitech - jednak mimo mísu a naprosto nechutně sexuální. Takže dobře nám tak, úchylákům!
 • Vánoce


  Vánoce | transgender.cz Znáte to, ne? Dárečky, předvánoční shon, shánění dárků, ve městě mraky lidí, a taková ta nevysvětlitelná tajemná Vánoční atmosféra... Počítáte všechny, kteří od vás dostanou dárek... Nezapomněli jste na někoho? A co ta druhá žena ve vás? Budete pro ni něco mít? Je snad nejideálnější doba na to, abyste se porozhlédli po něčem, co by vás zajímalo. Můžete předstírat, že vybíráte něco pro ženu, a nebo ještě lépe, můžete se dívat hned po dvou dárcích najednou. Přiberte si ostatně svoji partnerku s sebou; jestli to o vás ještě neví, snad jí nebude podivné, že tentokrát vás chození po dámském tolik neotravuje. Jste tak milí! Dokonce jí nabízíte svoje tipy na některé kabátky, nebo na tu dlohou sukni (co se vám tak líbí, že ano...)


 

Další články

Navigace