trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


 • Úvodník


  Úvodník | transgender.cz Rád vás vidím na stránkách "Do gatěk". Odmlčel jsem se na delší dobu, než je periodicita časopisu. Měl jsem pocit, že vlastně nemám co napsat. Koneckonců, z pocitu marnosti a ztraceného času vzniklo i toto číslo. Je konec prázdnin, konec dovolených, konec léta... Bude i konec časopisu "Do Gatěk"? - To bude záležet teď především na vás všech. Jestliže budete chtít pokračovat v diskuzích o normálnosti našeho TV bytí, a nebo se stáhnete zase do svých ulit, webpagesek, ulítlých chatů a veřejností nenáviděných srazů transvestitů.Hezký měsíc září přeje
 • Úvod do nového pojetí stránek


  Když jsem zakládal stránky „Do gatěk", chtěl jsem hlavně dozvědět se, kolik mně podobných lidí existuje a uspořádat si v sobě, co vlastně chci. Druhý úkol stránek byl přesvědčit veřejnost o tom, že transvestitismus nemůže řadit mezi sexuální úchylky. A ačkoli je tenhle účel stránek a celé kampaně okolo stránek tím hlavním, přesvědčovat lidi se mi asi nedaří. Je to možná i tím, že stránky byly navzdory svému obsahu a mému doporučení zařazeny do sexuální oblasti na vyhledávačích, a tak se na ně pravděpodobně nepodívá ani jeden člověk, kterého transvestitismus nezajímá či nepřitahuje.
 • O sexuálním uspokojení


  Zažitá, zakořeněná a neměnná představa o transvestitech, stejně jako o jiných úchylkách, je opřena o neoddiskutovatelnou doměnku, že TV se svým projevem, oblékáním a chováním čistě sexuálně realizují a ukájí. Mezi námi - ani se této představě nedivím, protože sami TV se na webových stránkách, představeních pro veřejnost či slezinách v klubech prezentují jako lidé na okraji, lidé provozující něco, za co se musí stydět, co nepatří na veřejnost. Ne náhodou se při rozhovorech s TV obejvuje jako jedna ze stěžejních otázek: co na to říkají vaši rodiče, partnerky, přátelé...
 • Homosexuálové a transsexuálové versus transvestité


  Když píši tento článek, sedím ve vlaku z Ostravy do Brna a na kolenou držím notebook, zjišťuji jednu podstatnou věc: thezaurus (jazykový slovník na kontrolu pravopisu) vůbec nezná slovo transvestita. Homosexuála pozná okamžitě (těžko říct, zda v pejorativním slova smyslu, a nebo jej bere jako rovnoceného partnera), ale transvestita jako by neexistoval.
 • TV styl


  Bez ohledu na to, zda se mnou bude většina TV souhlasit, tvrdím, že je potřeba vytvořit několik TV stylů, jak tomu klidně říkejme, a vytvořit modifikaci ženských prvků pro muže stejně tak, jako ženy si přizpůsobily módu naši. Je to jedinečná možnost, jak dát najevo fakt, že TV není úchylka sexuální, ale spíše společenská, protože si to tak společnost přála, a módní, protože je to oblékání a líčení.
 • Tygří oči


  Tygří oči | transgender.cz Abychom nekončili tak smutně, mám pro vás nový módní typ. Barevné kontaktní čočky, které vás nejenom dokáží změnit k nepoznání, ale navíc jsou i velice, velice zajímavé. Vyrábějí se jak v modifikaci pro optické korekce vad oka, tak i pro zákazníky se zdravým okem. Můžeme je rozdělit na tři typy: první slouží k podpoření původní barvy oka; jestliže tedy máte pocit, že vaše oči nejsou tak modré, jak by bylo záhodno, lze je s jejich pomocí přibarvit. Druhý typ pak mění kompletně barvu oka. Je potřeba mít na paměti, že výsledná barva bude výsledkem i původní barvy oka, proto je zvláštní řada kontaktních čoček pro tmavší oči; tyto čočky silně kryjí. Posledním typem jsou pak čočky efektové. Pro zdravé oko je samozřejmě větší výběr, čočky s optickou korekcí jsou na objednávku. Můžete se tak na svět dívat očima kočky nebo na svého šéfa zamrkat očima hadíma. Mnou velice oblíbené jsou čočky s různými ornamenty; můžete tak nosit čočky, tvářící se jako objektivy kamery, můžete mít oči z tištěných spojů a nebo můžete mít oči plné peněz a dávat to najevo značkami dolarů v duhovce. Ceny čoček začínají od 1500,-Kč za jeden pár, ale u efektových čoček se pohybují už okolo 2.500,- za jednu, to znamená 5.000,- Kč za pár. Jsou k dispozici s životností od měsíce do půl roku, a udržují se poměrně snadno pomocí speciálních roztoků, umístěné v kontejnerku, kde jsou chráněny před škodlivými vlivy.


 

Další články

Navigace