Hormony: To co MtF přebývá, mužům po padesátce chybí | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


26.04.2001 - Hormony: To co MtF přebývá, mužům po padesátce chybí

Podle primáře Vladimíra Kubíčka z centra andrologické péče, trpí mezi čtyřicítkou a šedesátkou má nižší hladinu pohlavních hormonů sedm procent mužů, po šedesátce toto procento stoupá nad dvacet. Dále dodává, že úbytek hormonů může být příčinou nejen sexuálních, ale i mnoha zdravotních potíží. Za nejzajímavější bych hodnotila tento výrok: "Za své potíže se muži nemusejí stydět a měli by se s nimi svěřit lékaři. Deficit hormonů může později vést i k psychickým poruchám." Z toho vyplývá, že mýtus mít problémy v sexu není mužné, je postupně překonáván.
 
Podle primáře Vladimíra Kubíčka z centra andrologické péče, trpí mezi čtyřicítkou a šedesátkou má nižší hladinu pohlavních hormonů sedm procent mužů, po šedesátce toto procento stoupá nad dvacet. Dále dodává, že úbytek hormonů může být příčinou nejen sexuálních, ale i mnoha zdravotních potíží. Za nejzajímavější bych hodnotila tento výrok: "Za své potíže se muži nemusejí stydět a měli by se s nimi svěřit lékaři. Deficit hormonů může později vést i k psychickým poruchám." Z toho vyplývá, že mýtus mít problémy v sexu není mužné, je postupně překonáván. Jak je vidět co mužům v přechodu chybí nám MfT přebývá. Je vidět, že ani matka příroda, to se svou rovnováhou příliš nezvládá. Ještě, že máme medicínu, která tyto nepatrné nedostatky dokáže operativně změnit.

Vlasta 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace