VZP přidá ženám 500 korun na hormonální antikoncepci. | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


28.01.2003 - VZP přidá ženám 500 korun na hormonální antikoncepci.

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) začala přispívat ženám ve věku od 15 do 34 let na hormonální antikoncepční přípravky. Ženy mohou získat ročně až 500 korun.
 
Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) začala přispívat ženám ve věku od 15 do 34 let na hormonální antikoncepční přípravky. Ženy mohou získat ročně až 500 korun. Poskytování příspěvku je úzce provázáno s podporou gynekologické prevence a propagací plánovaného rodičovství. Žadatelky o finanční příspěvek proto budou čestným prohlášením dokládat, že se pravidelně dostavují na preventivní gynekologické prohlídky. Předseda Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu Radim Uzel říká, že v České republice užívá hormonální antikoncepci více než pětina žen, což zhruba odpovídá situaci v Evropské unii. Podle Uzla je prokázáno, že hormonální antikoncepce je dobrou prevencí proti rakovině vaječníků a dělohy. Uzel uvedl, že krok VZP by mohl být příkladem pro ostatní pojišťovny. V současnosti ženám na hormonální antikoncepci přispívá také Oborová zdravotní pojišťovna pracovníků bank, pojišťoven a stavebnictví. Podle mluvčího České lékárnické komory Jana Horáčka existuje na českém trhu řada přípravků hormonální antikoncepce v různé cenové úrovni. Užívání pilulek proti početí přijde ženy zhruba na 80 až 230 korun měsíčně. VZP uvádí, že ženy mohou o vyplacení finančního příspěvku osobně požádat kdykoli během kalendářního roku na některém pracovišti okresní pojišťovny VZP. Musejí vedle čestného prohlášení, že pravidelně chodí na prohlídky, předložit i originál účetního dokladu vystaveného lékárnou, v níž si lékařem předepsaný přípravek koupily.

Mila 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace