Australský soud potvrdil platnost transsexuálního manželství | trans lidé | transvestita | transsexual | crossdressing | transgender.cz 


03.03.2003 - Australský soud potvrdil platnost transsexuálního manželství

Australský soud dnes odmítl pokus konzervativní vlády zrušit transsexuální manželství. Vláda tvrdila, že manželství nelze považovat za heterosexuální a tím zákonné, protože manžel, označovaný před soudem jako Kevin, se narodil jako žena, než se podrobil rozsáhlé změně pohlaví a vzal si za manželku Jennifer.
 
Australský soud dnes odmítl pokus konzervativní vlády zrušit transsexuální manželství. Vláda tvrdila, že manželství nelze považovat za heterosexuální a tím zákonné, protože manžel, označovaný před soudem jako Kevin, se narodil jako žena, než se podrobil rozsáhlé změně pohlaví a vzal si za manželku Jennifer. Soud odmítl vládní žalobu a souhlasil s argumentací manželů, že když v roce 1999 uzavírali manželství, Kevin byl muž. Manželům se pak narodili dvě děti, a to pomocí umělého oplodnění. Vláda sdělila, že zvažuje, že se proti rozhodnutí odvolá. "Vláda je přesvědčena, že tento případ vyvolává vážné otázky týkající se významu manželství podle zákona o manželství a zvláště role parlamentu při určování významu manželství," řekla mluvčí generálního prokurátora. Právní zástupce manželského páru Rachel Wallbanksová, která je sama transsexuálkou, vyjádřila přesvědčení, že případ je v Austrálii první svého druhu.

Milka 

Komentáře k článku

Přidat komentář

  

Přehled komentářů

Navigace