Beskydy podruhé a neb horor českých dálnic a dobytí Radegastu sličnými děvami pod vedením sličné Švédky. V pátek jsem vyrazila na očekávaný sraz do Beskyd a večerní disko v ostravské Fiestě. Po druhé hodině jsem byla u Vlasty abych ji vyzvedla na cestě sebou…Ouha…. Radio nám zahlásilo že D1 12km je zácpa která sahá jen do Prahy na Spořilov takže jsme se rozhodly operativně tyto zacpu objet a najet na D1 o kousek dál ale nežli jsme ujely necelý kilometr přišla z radia zprava že další dálniční ucpávka je na 67 km….takže opoerativní rozhodnutí že nejedem až kolem 100ho km…což jsme velmi dobře zvladly neb jsme obě holky šikovné a orientace a práce s mapou nám nedělá potíže…. /rotože už takhle jsem měla spoždění díky jízdě po okreskách tak jsem nepatrně transce přidala plynu a jeli jsme konečně trošku nad těch 100km/h. Ale zase oha 140km zacpa u Velkého Meziříčí že to vypadalo jako jedno velké parkoviště . Po asi ¾ hod popojíždění jsme sjely z D1 že pojedem přes město ale to už bylo také beznadějně ucpané takže jediné řešení kde bylo volno jet až na Třebíč..čímž jsme sice jeli ale trochu oklikou na Brno…kde na nás čekala sestřička Lola lala.Takže o 19:00hod jsme lolu vyzvedli v brně abychom pokračovaly v cestě dál. Následná cesta na Olomouc proběhle v klidu takže jsme se mohli držet přimšřené cestovní rychlosti cca150k/h….ale opět ouha před Hranicemi na Moravě..2km před odbočkou na Velký Osek byla zas zácpa o té jsem naštěstí věděla z telefonátu s vladenkou takže jsem zde sjela a do Trojanovic kde jsme měli ubytování jsme zas jeli po okreskách….
Ještě že platíme dálniční známky silniční daně a v palivu ještě spotřební daň a DPH… Já svlastou jsme se rychle ubytovali rychle snědly smažák naličily se…a hupky zas do transky směr ostrava fiesta…cestou přišla od Kaludawy zprava že Fiesta je plná že jsou holky už ale v G-čku…Radostně jsme byly přivítané i když jsme dorazily poslední… Tak jsme se rychle s aklimatizovali a dali se do večerní zábavy…a tance…. Vladěnka opět nesklamala a u tyče provedla krásný striptýz…. V noční hodině ke třetí ráno jsme odvezly Lolu na autobus neboť musela zpátky domů neměla hlídaní na sobotu pro Kubíčku…. Po chvíli asi hodince jsme opustily G-čko a jely do Trojanovic spinkat… Ráno mi vzbudil telefon Bubu kde že jsme bylo skoro jedenáct…byla jsem hned na nervy…já která má 2 fáze probuzení exhumaci a procitání…. No dala jsem se hned do úpravy čumáčku abych vypadala k světu a oblékla se takže jsem sesšla dolů už asi za ¾ hod. k holkám….. No náladu jsem takhle moc dobrou neměla…a k tomu jsem dostala pro mě důležité kafe až po 5 tém objednání….to mi poté zlepšilo náladu že jsem si dala ještě palačinky… http://www.andrea.czechian.net/šechny holky byly sportovně oblečené sukenky si ponechaly ale vysoké štekle zaměnily za sportovní obuv….Vladěnka byla vybavena v úboru švédky…měla roztomilé blond culíky….kolem druhé hodiny jsme se část nacpala do transky a transporteru michaely…a Kaludawa s Jiřinkou jeli solo za námi směr Pustevny….
Bylo nás jen 14náct takže ač jsme nestihly čas odjezdu lanovky tak jsme obsluhu tedy Vladěnka hlavně přesvědčila ….. a vydaly se na sedačce vzhůru kopcem a kochali se krasou Beskyd. Počateční chůze nedělala devčatům potíže ale pozvolným stoupáním a šlapáním se občas ozýval nejaký hlásek o bolesti nožiček….ale po 1,5km chůzi jsme všechny dosahly vytoužené sochy Radegasta kdy jsme cestou část jiných návštěvníků bud přiváděli v úžas jiné k trapným poznám kám na naši adresu ale i k pohvalným výrokům..Po občersvení pivo limo a cigarko.. Jsme pokračovaly odhodlaně že příroda a hory nás nepokoří ještě ke kostelíku kam kdysi dorazili právě svěrozvěsti Cyril a Metoděj…. Cestou jsme se opět kochali pohledem na okolní kopce a údolí které se nám v krásném slunečném počasí naskýtal.. Po nezbytných dokumentačních foto jsme se vydaly na zpáteční cestu abychom stihly lanovku…na zpátek… To už si některé děvčata více stěžovala na bolest nožiček ale kráčely jsme opět k cíli a to lanovce…v závěru této celkem jen 8km procházky některé děvčata tvrdila že to muselo být nejméně 20km….ne nebylo… Jízdou na lanovce jsme měli možnost pod sebou i obdivovat statného srnce který se u průseku lanovky právě stravoval…
Jen co jsme dorazily do hotelu Beskyd kde jsme byly ubytované tak jsme zahltily našima objednávkami zahltily kuchaře . Všechny měly po procházce hlad jak ruský zajezd… A večeři jsme pozvolna spojily s večerním sezením a klábosením o všem co nás holky zajímá a baví a střídmým popíjením…poslední vytrvalkyně skončily asi tak kolem 4té hodiny ranní ve svém holčičím drbání a klábosení.. Neděle ráno po snídani nastalo loučení a odjezd pozvolna nás všech..obvzláště nás co nás čekala delší cesta… V šechny jsme odjížděli odpočaté a radostné ze setkání a krásného prožití víkendu. Cesta u všech proběhla v klidu . Už teď se zas těšíme na sraz další..