Travesti show, neboli muži převlečení za ženy a imitující slavné ženské osobnosti, se stalo poměrně vyhledávanou lidovou zábavou. Leckterému chlapovi ale přijde vážně hodně divné, když vidí jiného muže na podpatcích, s vycpanými ňadry a obličejem vylepšeným make-upem, očními stíny a zářivě rudou rtěnkou. Co je to vlastně za lidi? Proč si hrají na holky? Zachytili jsme i jeho přeměnu z muže v sexy hvězdu travesti show! Z neznámého herce hvězda show
Vojta Kohoutek (31) je na první pohled nenápadný mladý muž. Vystudoval herectví a nějakou dobu hrál v Olomouci v divadle. „Snem všech herců je Praha. Tady se uchytit je ale přece jenom těžké, a tak jsem se nakonec ocitnul za barovým pultem v klubu, kde se předvádělo travesti show," vzpomíná na své začátky Vojta. Herecký talent se u něj nezapřel. Záskok za nemocného kolegu nakonec skončil Vojtovým účinkováním v travesti show. Dnes je členem naší nejznámější travesti skupiny Screamers.
Holit se musí vousy i hruď
Členové Screamers včetně Vojty jsou v kulturním domě v Praze  Bohnicích již tři hodiny před vystoupením. Staví se kulisy, zkouší osvětlení, dolaďují se poslední detaily. V zákulisí začíná šrumec, muži se tu totiž postupně mění v ženy. Vojta začíná holením. „Pleť musí být dokonale oholená, aby neprosvítaly vousy. Holím si i hruď, protože chlupatá prsa by moc lákavá nebyla," směje se. Přichází na řadu líčení. Leckterá žena by mohla závidět zručnost a finty, které Vojta používá. Stínování make-upem, aby vynikly lícní kosti, dokonalé oční linky i kontury úst. Líčení vypadá na muži s krátkými vlasy trochu srandovně. Vše se má však brzy změnit.
Nejdražší jsou šaty a boty!
Šaty jsou šity na zakázku a látky, které se používají, nejsou nijak levné. Jedny šaty tak v průměru vyjdou na 6 - 10 tisíc korun, Vojta má ale i róbu, která ho přišla na 20 tisíc korun. Za večer se převléká zhruba 15krát. Dobrá paruka stojí kolem 6 tisíc korun. V travesti show navíc musejí držet krok se zpěvačkou, kterou imitují. Změníli zpěvačka účes nebo barvu vlasů, musí se hned zakoupit i nová paruka. Boty jsou na hodně vysokých podpatcích, a jelikož mužská noha je poněkud větší než dámská, musí se střevíčky nakupovat ve speciálních obchodech. Lodičky na představení proto vyjdou tak na 3 - 4 tisíce korun. Dá se říci, že v průměru jeden kompletní kostým s parukou a botami přijde přibližně na 20 tisíc korun.
Ze šatny travesti show
I u tohoto zaměstnání se projevují nemoci z povolání. Vojta začíná z paruk pomalu plešatět a z lodiček s vysokými podpatky si vysloužil křečové žíly. Zažijí se ale i legrační příhody. Vojta jednou imitoval Zuzanu Slavíkovou z pořadu Nejslabší, máte padáka! Do jedné z divaček tak dlouho šil, až vstala a zařvala: „Vyčisti si uši, krá...!" Natolik se tehdy divačka vžila do představy, že má před sebou skutečnou Zuzanu Slavíkovou.