Z podobných debat na neutrální půdě bych se asi měla předem vyloučit pro předpojatost. Co se týče debaty v rámci LGBT komunity, zůstanu asi osamělá ve svém opozičním postoji proti „plodným transsexuálům“, minimálně to naznačila debata pořádaná PROUDem v příjemném prostředí Q café.

Vím, že před lety proběhla debata na téma odložit spermie do sperma banky do doby, než najdu přítelkyni s níž bych chtěla mít děti. Umělé oplodnění mi přišlo jako zajímavé řešení. Pravda, sama bych to nikdy nepodstoupila. Můj vztah k dětem je více než chladný. Moje ženské biologické hodiny nikdy nezačaly bít. Překvapil mě tehdy odpor doc. Weisse v jednom televizním pořadu, kde tato otázka vyvstala.

 

Konec konců, umělé oplodnění je dnes běžnou součástí našeho života, od inseminace hospodářských zvířat, až po pomoc neplodným párům. Dokonce dnes mnoho neplodných párů řeší náhradní matku, která jim „odnosí“ potomka, kterého potom adoptují. Už zde většinová společnost naráží na mnohé dilema s tím spojené. A to se bavíme o biologické ženě a muži.

 

Pokud pomineme rodičovské rozmnožovací pudy a přejdeme k dětem jako takovým, zjistíme, že se jich dnes v relativně „normálním“ genetickém prostředí rodí neuvěřitelné procento s nějakou vrozenou vadou, nebo alespoň s alergií na to, či ono. Osobně neznám ve svém okolí dítě mladší pěti let bez alergie. Smutné, jak se nám za poslední tři až čtyři generace povedlo pomocí chemie narušit nás samotné.

 

Takže, aby toho další nebohá generace neměla málo, přidáme jim do už tak pestrého genetického guláše, umělým hormonem „vylepšené“ spermie nebo vajíčka, v lepším případě oboje.

 

Jsem vážně tak nepřející, nebo je tu něco špatně? Klidně se budu v tomto považovat za konzervativní, zatímco bude možné ochránit další generaci od experimentování jejich rodičů.

 

Nikdo se mě nezeptal jestli chci být transsexuální lesbická feministka a prostě mě přivedl na svět. Nesnadné dětství vás jistě zocelí. Najdete si své místo na slunci. Z hendikepu uděláte svoji přednost. Pokud na to vše máte sílu, v opačném případě vás to semele. Výsledek není nic, s čím by jste chtěli žít. Měla bych naprosto čisté svědomí, to udělat svým dětem? Než o něčem takovém začnete vůbec mluvit, zamyslete se nad případnými následky vašeho jednání. Příští generace vám za to jistě jednou bude vděčná.