Za poslední léta vznikla spousta divných slov a "nebinární" je jedno z nich. Osobně bych tyto lidi označila za pomatené nebo neschopné pochopit, že tu máme dva rody bez ohledu na to, co si přejí. 

Genetika a evoluce mluví jasně. Máme muže, ženy a ty co jsou oboje – tedy mají oba pohlavní orgány. Ostatně s tím počítá třeba německá legislativa oním před lety propíraným "X" v dokladech.

Ať už se budou chtít identifikovat jakkoliv, vždy si budou muset vybrat, co budou mít mezi nohama a na výběr bude buď, anebo. Světe div se, zase mají jenom dvě možnosti. Pravda ta, kdy je muž v ženském těle nakonec nevypadá tak dobře, jako když je žena v mužském a teď mluvím jenom o vzhledu a funkčnosti pohlavního orgánu.

Jak je z předchozích řádků patrné, nacházíme se ve společnosti, která je po desetitisíce let nastavena binárně nebo bipolárně. Vážně mi přijde úsměvné přijít v počtu více než zanedbatelném a začít se prát o svá bohem daná práva a chtít tohle celé zbořit. Pochopitelně se zaklínají slovy jako tolerance, pochopení a respekt.

Asi bych mohla brát jednotlivá slova a podívat se na jejich obecný význam, protože mám nepříjemný pocit, že se nám z našich životů vytratil skutečný význam slov, které nám pseudo-elity nahradily jejich vlastním významem. To nemluvím o tom, že většinu degradovaly na vulgarismy, kterým se normální člověk radši vyhne. Vida, máme tu další slovo, na které jsem zapomněla – normální.

Jako neslýchaná arogance mi přijde prohlášení, že tohle je normální. Slovo normální je odvozeno od slova norma a norma je něco, co ve společnosti většina uznává, ať je to psané nebo nepsané. Má snad někdo pocit, že být nebinární považuje společnost za normální?

Pokud připustím, že ano, pročpak z druhé strany slyším, jak jsou diskriminováni – osobně žádnou diskriminaci nevidím. Pokud je někdo diskriminován za svoje chování, asi to nebude normální.

I když to není normální, ještě to nemusí být nezákonné, ale tady už se dostávám k dalšímu tématu, které bych chtěla probrat v některém z příštích článků a nechci se opakovat.

 

V žádném případě se jim nechci vysmívat, protože jsem si zažila na vlastní kůži jaké je to být jiná. Tehdy mi nikdo nerozuměl a já se vymykala všem známým škatulkám, až jsem našla jednu, jež tvoří můj vesmír a v něm si našla svůj vlastní bod.

To samé bych doporučila i těmto lidem a nebude nutné tím otravovat veřejnost, kterou to stejně nezajímá. V opačném případě se dopracujeme k posměchu a fyzickým útokům, protože budeme ti divní, co mají v hlavě guláš.