Jak jsme zde avizovaly, proběhlo včera posezení v komunitním centru nad šálkem červeného či černého čaje nebo turka. Já zrníčka nerada, tak jsem dala přednost čevenému čaji (maskovací označení pro ovocný). Debata byla zajímavá a místy i bouřlivá. S přibývajícím časem se zvyšovaly vášně a převaha holek souhlasících spolu na portálu translidé[tečka]com. Nebojte milé dámy ještě se k vám dostanu ;) Vše to začalo tak nevině, nesedět v Legerovce a nebýt v čele Johanka, která má můj obdiv, jak zvládala kočírování takových individualit, tak jsem si připadala jako na skupince u Hanky. Představovací kolečko jsem tentokrát ocenila neboť mi poodkrylo mé "soupeřky" v "hádání" se na již zmiňovaném portálu. Jedno velké upozornění na translidé[tečka]com je používání slova TRANSKA výslovně ZAKÁZÁNO. Podle následně průběžného hlasování převážil názor, že toto slovo je stejně hanlivé jako "buzerant" (poz. autorky : "slovo buzerant je od slova buzerovat, nemá žádnou souvislost se slovem homosexuál"), "cigoš" (poz. autorky : "no k tomu snad není co dodat").
Je to jednoduché v Italií se tímto slovem označují prostituti, tak je to v čechách hanlivé označení "příslušnic" trans komunity. Jiné kloudné zdůvodnění jsem za celý večer nedověděla, či mi neutkvělo v paměti. Pokud je to jinak, máte možnost to přidat do komentářů. Tento argument je jinak stejně lichý, jako když ve státech mají trest smrti, tak mi ho mít nebudeme, či naopak. Pokud zavítáte na onen portál, si dejte zatracenýho bacha :)
Následné debaty a debatky např. nad dramaturgií magazínu Queer, nechám bez vetší odezvy. Debata se více méně nesla v duchu my proti nim, ony proti nám, vy snámi my s vámi a mezi tím mlcící hrstka lidiček, s vyjímkou jednoho zajímavého příběhu, který byl pro mě zajímavější než popisovaní operace ohryzku (pozn. autorky : "popis byl dobrý, já osobně nemám ráda jakýkoliv popis takových drasťáren :("). Přiznám se, že účast "mlčících" na takových akcích mi zůstává stejnou záhadou, jako je MtF před operací na ženy a po operaci na muže. Nebojte nebylo tak bouřlivé a doufám, že i místy zajímavé ;)
Přeci jenom jsem ještě otevřela tento článek a přípíši jednu malou poznámku jaksi pod čáru. Jak jsem začala oslovovat holky, které procházely přeměnou ve stejné době jako já, dovídala jsem se, že třeba do komunitního centra by nešly (nepudu za úchyla). Když jsem toto poznamenala, z jedné strany jsem dostala nálepku prognostického (ne diagnostického) ústavu a zdruhé něco horšího. Ta druhá strana je samo zajímavější. Dámy se tváří jak zapadnou a přitom ty co zapadly před lety jsou blbé, že jít do komunitního centra, je jít za úchyla. Povíme si za dalších šest let, jestli nám dámy nezmizí, která z nás je blbá :)