Neznám nic intimnějšího než je láska, neznám nic intimnějšího než s kým se miluji a pro ženy není nic intimnějšího než jejich perioda. Vážně je nutné veřejně řešit, kdo menstruuje? Posunula se naše společnost už do tak bizarní polohy, že musíme řešit kdo s kým spí, kdo se jak cítí a kdo může nebo nemůže menstruovat? NE! Tohle je každého věc a rozhodně to není věc veřejná!

V poslední době se v médiích přetřásají pohlaví a identity, sex a gender a přitom většina "aktivistů", co o tom zasvěceně mluví, by měla raději mlčet. Proč mlčet a neříci svůj názor, když na to mám plné právo?
 
To je jednoduché a prosté, protože svým pohledem posouvají celou trans problematiku do pozice kde o to, troufnu si říct většina trans-lidí, vůbec nestojí. Je skvělé se zaštítit tím, že jsem progresivní a každý se tam najde. NENAJDE!!!
 
Spektrum mezi mužem a ženou, což jsou mimochodem jediná dvě pohlaví, gender a sex, je tak široké, že si každý trans člověk může najít přesně to místo, které mu vyhovuje. Není možné zaškatulkovat každého a proboha proč vlastně škatulkovat? Právě ta volba, kdy mohu mít preferované pohlaví je úžasná svoboda, po které většina touží a jestli jsem z 65% žena a z 35% muž nebo naopak, je už moje a jenom moje volba, do které nikomu nic neni.
 
Nechci našim klukům mluvit do toho jestli mají mít možnost menstruovat nebo ne, to je jejich volba. Pokud chtějí každý měsíc krvácet, prožívat bolestivé dny a baštit brufen, aby tu bolest utlumili, je to jejich rozhodnutí, ale prosím nechte si ho pro sebe a nevystavujte ho na odiv, protože to nikoho nezajímá, stejně jako nikoho nezajímá, že spím s holkama a nemenstruuji, i když jsem státem uznaná žena.
 
Menstruace stejně jako desítky identit nejsou věc veřejná, protože máme dva biologické rody a také dva mluvnické - neznám nikoho, kdo by o sobě mluvil v tom středním.